Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W Paryżu Moulin Rouge świętuje swoje nowe skrzydła francuskim kankanem na ulicy

W Paryżu Moulin Rouge świętuje swoje nowe skrzydła francuskim kankanem na ulicy

Na zdjęciach, na zdjęciach Na oczach kilkuset turystów i sąsiadów klub, który będzie obchodził 135. rocznicę swojego powstania, w piątkowy wieczór, wśród gromkich braw, otworzył swoje czworo drzwi, udekorowanych złotymi i czerwonymi światłami.

Paryski klub nocny Moulin Rouge, któremu opadły skrzydła pod koniec kwietnia, został otwarty w piątkowy wieczór, niemal na tydzień przed minięciem znicza olimpijskiego, najbardziej legendarnego ostrza dzielnicy Pigalle, na oczach kilkuset zachwyconych turystów i sąsiedzi.

„Młyn bez skrzydeł był dla Paryża pustką. Było tylko smutno”.Dyrektor generalny Jean-Victor Clerico, stojący na czele rodzinnej firmy, która co roku przyciąga 600 000 gości, jest zachwycony. „Pomysł był taki, aby być tam na Igrzyskach Olimpijskich (które rozpoczynają się 26 lipca, przyp. red.). Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby przywrócić te skrzydła na należne im miejsce..

Cztery czerwone ostrza, będące mieszanką aluminium i stali, zostały ozdobione złotymi i czerwonymi światłami wśród grzmiących oklasków, przywołując nocną scenę u podnóża wzgórza Montmartre wizję, którą uwielbiają turyści. Nie został on jednak oddany do użytku, gdyż prace mechaniczne nie zostały zakończone w terminie przewidzianym na 5 lipca. Odkorkowana butelka szampana podawana w papierowych kubkach.

Francuski kankan, tradycyjny dziki taniec z operetek Offenbacha z początku XIX wieku, wykonuje na środku ulicy około dwudziestu tancerzy i tancerek ubranych w tradycyjne spódnice i falbanki. Niebieskie, białe i czerwone sukienki wirują, unosząc nogi pod szeroko otwartymi oczami około 500 widzów i przechodniów. Magia działa na tym odcinku chodnika w północno-wschodnim Paryżu, pomimo krzyków pobliskich kibiców piłki nożnej podczas meczu ćwierćfinałowego Mistrzostw Europy Francji i Portugalii.

„Mieszkam niedaleko i Moulin Rouge jest częścią mojego życia od 65 lat. Przychodzimy na przedstawienie, pijemy szampana do Micho (kolejny pobliski klub, który niedawno został zamknięty z powodów finansowych i szuka kupca, red.). uwaga). Jestem fanką tańca, francuskiego kankana, bąbelków i humoru „dobrego”.Podekscytowana w pierwszym rzędzie, za kordonem ochrony, siedzi Nicole Doussin, lat 86.

READ  Pacjenci chorzy i na oddziale intensywnej terapii

“Kawałek Paryża”

„Słyszałem o otwarciu na TikToku. Zawsze marzyłem, żeby tu przyjechać, ale wiedząc, że to takie drogie, wspaniale jest móc w nim uczestniczyć”.Autumn Mansfield, 25-letnia turystka z Kalifornii, powiedziała AFP. “To kawałek Paryża”Dodaje radośnie. Ubrana w dżinsy, ale przygotowana na następny występ, który rozpocznie się o 23:30, tancerka obserwuje swoich współpracowników na ulicy: „To dla nas kultowy moment historyczny, a taniec jest równie zabawny, jak oglądanie stąd”.„, komentuje. Moulin Rouge chciał nowych pawilonów na przekazanie znicza olimpijskiego przed słynnym obiektem 15 lipca.

Pracownicy przygotowują się do odbioru plandeki, która przykryje turbinę wiatrową Moulin Rouge, otoczoną rusztowaniami po jej zawaleniu 24 kwietnia 2024 r., Paryż, 10 czerwca 2024 r.
Stephane de Sakoten/AFP

25 kwietnia klub, który w październiku będzie obchodził 135-lecie swojego istnienia, obudził się bez skrzydeł, które z niewiadomych przyczyn opadły w nocy około godziny 1:45, bez ofiar. Odpadły także litery M, O i U z fasady. Pod koniec kwietnia administracja potwierdziła, że ​​może wykluczyć którykolwiek z nich „złośliwy czyn”. „Zespół Moulin Rouge jest głęboko wzruszony wszystkimi wyrazami wsparcia i życzliwości, jakie otrzymał z całego świata po wydarzeniu, które miało miejsce tamtej nocy”.– napisano w notatce prasowej jej kierownictwa. To legendarne miejsce, Świątynia Kankan, znane na całym świecie i szczególnie uwiecznione przez film Baza Luhrmanna (2001), od chwili wypadku pozostaje otwarte dla widzów.