Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

W G20 Rosja podpisała kwestionujące ją oświadczenie

W G20 Rosja podpisała kwestionujące ją oświadczenie

– / Francja Agencja prasowa To opublikowane zdjęcie zrobione przez służbę prasową rosyjskiego MSZ i opublikowane 15 listopada 2022 r. przedstawia rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa przemawiającego podczas konferencji prasowej na szczycie przywódców G20 w Nusa Dua na indonezyjskiej wyspie Bali. (Fot. rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych / HANDOUT / AFP) / Ograniczone do użytku redakcyjnego – obowiązkowa akredytacja „AFP / Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Bez marketingu, bez kampanii reklamowych – Rozpowszechniane jako obsługa klienta

– / Francja Agencja prasowa

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow na Bali, 15 listopada 2022 r.

Międzynarodowy – Wszystkie kraje G20 potępiają atak Rosji na Ukrainę… lub prawie. Pod koniec szczytu grupy w Bali W najbliższą środę, 16 listopada, o godz. szczególnie ” Osoby fizyczne”, Zdecydowanie potępia wojnę na Ukrainie.Końcowe komunikaty prasowe. oprócz Rosjaktóre jednak podpisały Wspólną Deklarację.

Ta dziwna sytuacja ma swoje wytłumaczenie. Dokument wskazuje jednak, że członkowie G20 (z wyjątkiem Rosji) potępiają wszystkich Inwazja Moskwy na Ukrainę i „Podkreślając, że powoduje to poważne cierpienie ludzi i pogłębia istniejącą niestabilność światowej gospodarki”.

Ale poza tym oświadczenie potwierdza istnienie „Różne opinie i oceny sytuacji i sankcji”. Sygnał ten przekonał Siergieja Ławrowa, ministra spraw zagranicznych obecnego na Bali, do zastąpienia prezydenta Władimir Putindo podpisania wspólnej deklaracji.

Warunki Siergieja Ławrowa

Ponieważ dzień wcześniej Siergiej Ławrow potępił kraje zachodnie chcące „upolitycznienie” dokument. te „nalegać” Napisać zdanie wskazujące, że wszystkie kraje uczestniczące potępiły wojnę na Ukrainie i wyraziły ubolewanie na konferencji prasowej.

„Zróbmy to w uczciwy sposób i wyjaśnijmy, że mamy różnice w tej sprawie”.powiedział, zanim ostatecznie wygrał sprawę. „Tak, na Ukrainie toczy się wojna, wojna mieszana, którą Zachód przygotowywał i przygotowywał od lat”.przesuń ponownie.

READ  Skazanie Donalda Trumpa przez wymiar sprawiedliwości w sprawach karnych jest głośnym precedensem w historii Ameryki

Ponadto we wspólnym oświadczeniu członkowie grupy, w tym Rosja, podkreślili, że „ Użycie lub groźba użycia broni jądrowej jest niedozwolona”..

Wysiłki dyplomatyczne na szczycie

Indonezja, gospodarz szczytu G20, ma nadzieję, że na początku 2022 roku będzie mogła skoncentrować swoją prezydencję na wspólnych wysiłkach na rzecz ożywienia światowej gospodarki po Pandemia choroby koronawirusowej.

Ale wojna rozpoczęta w lutym przez Rosję na Ukrainie zakłóciła ten program, powodując liczne kryzysy, zwłaszcza żywnościowe i energetyczne, oraz pogłębiając podziały między narodami.

Po serii ministerialnych spotkań przygotowawczych do G-20, w których nie udało się osiągnąć wspólnych stanowisk z powodu głębokich podziałów między mieszkańcami Zachodu, Rosją i krajami Południa w związku z wojną na Ukrainie i w Indonezji, gospodarzem szczytu przywódców G-20 . Zintensyfikować wysiłki dyplomatyczne w celu osiągnięcia porozumienia na szczycie.

Dziś udało nam się przyjąć i zatwierdzić Oświadczenie przywódców G20.Powitał prezydenta Indonezji Joko Widodo, podkreślając, że jest to pierwsze porozumienie w sprawie wspólnego tekstu w ramach grupy od lutego. „Składam podziękowania wszystkim uczestnikom, którzy wykazali się elastycznością”. Aby uzyskać ten wspólny tekst.

Zobacz także na Huffpost :