Polski reżyser Patrick Vega miał premierę swojego nowego filmu „Putin” na rynku kinowym podczas Festiwalu Filmowego w Cannes. Wyprodukowany przy użyciu sztucznej inteligencji, przedstawia życie rosyjskiego prezydenta… aż do jego śmierci.
Biografia Władimira Putina? Ponieważ oryginał nie był dostępny, Patrick Vega w filmie zatytułowanym „Putin” zatytułowanym „Putin” upozorował go na deepfake, wykorzystując sztuczną inteligencję (AI).
W końcu Władimir Putin umiera. Reżyser wyjaśnił w wypowiedziach, które Agence France-Presse na marginesie Festiwalu Filmowego w Cannes wyjaśnił: „To powinno być szczęśliwe zakończenie”. „Zadzwoniłem do Putina i zapytałem, czy chce wziąć udział. „Żartowałem” – mówi z wielką radością polski reżyser, autor filmów gangsterskich.
„Chciałem wejść do głowy Putina”
Patrick Vega początkowo chciał stworzyć swoją postać, korzystając z prawdziwych materiałów filmowych przedstawiających rosyjskiego przywódcę, ale jakość nie była wystarczająco dobra, aby przenieść ją na duży ekran. „Sztuczną inteligencję trzeba zasilić. Aby zadziałała, potrzeba 20 000 obrazów w wysokiej rozdzielczości” – wyjaśnia.
Zamiast tego opracował nową technologię, która umożliwiłaby prawdziwemu aktorowi tej samej postury co Władimir Putin stworzenie twarzy za pomocą sztucznej inteligencji. „To pierwszy film, w którym zastosowano tę technologię” – mówi.
Efekt jest niesamowity. W filmie, którego fragment obejrzała Agence France-Presse, widzimy prezydenta Rosji takim, jakim go znamy podczas wystąpień publicznych, ale cierpi on też na nietrzymanie moczu lub gra na pianinie. „Chciałem wśliznąć się do głowy Putina” – wyjaśnia reżyser, który traktuje swój film jako „poradnik” dla rosyjskiego prezydenta.
„Putin nie jest szaleńcem, ale w jego przypadku liczy się tylko jego ego” – stwierdził reżyser, który wpadł na pomysł filmu wkrótce po rozpoczęciu wojny na Ukrainie w lutym 2022 roku. Zapytany o potencjalne obawy związane z publikacją filmu. filmu, roześmiał się i odpowiedział: „Nie, Putin powinien się mnie bać”.
Zagrożenie sztuczną inteligencją w branży filmowej
W przyszłości Vega chciałby zaoferować rozwiniętą przez siebie sztuczną inteligencję innym producentom, w szczególności do tworzenia scen z dodatkami. „Mogą mi przysłać pustą ulicę, a ja stworzę dla nich tłum” – wyjaśnia. „Ponieważ postacie są całkowicie wymyślone, nie ma problemu z prawami do wizerunku i jest to znacznie tańsze niż kręcenie wielu statystów”.
To właśnie przeraża branżę filmową. Podczas zeszłorocznego masowego strajku w Hollywood jedną z kwestii były konsekwencje zastąpienia scenarzystów, aktorów głosowych i aktorów sztuczną inteligencją.
W grudniu osiągnięto porozumienie dające przedstawicielom prawo do sprawdzenia, kiedy należy używać ich kopii cyfrowych. Należy również nagradzać korzystanie z awatarów AI. Według dystrybutora „Putin” został już sprzedany w ponad 50 krajach.
„Dumny fanatyk sieci. Subtelnie czarujący twitter geek. Czytelnik. Internetowy pionier. Miłośnik muzyki.”
More Stories
Polski thriller Netflixa to wielka niespodzianka jesieni (wspina się na pierwszą dwójkę)
Gerard Depardieu zostaje oskarżony o napaść na tle seksualnym, a jego prawnik mówi: „Przypuszcza się…”
Dzięki kontu OnlyFans Lily Allen zarobi więcej niż na Spotify