Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Virgin Galactic drastycznie podnosi ceny biletów

Virgin Galactic, firma zajmująca się turystyką kosmiczną prowadzona przez Sir Richarda Bransona, oferuje do sprzedaży nowe bilety na loty swoich suborbitalnych samolotów USS Unity. Koszt kilku minut w stanie nieważkości dla nowych klientów będzie znacznie wyższy niż wcześniej i być może będą musieli trochę poczekać, zanim będą mogli się nim cieszyć.

Czekiem czy kartą?

Jeśli chciałbyś kupić bilet w kosmos (według standardów amerykańskich) jednym z samolotów kosmicznych Virgin Galactic, prawdopodobnie żałowałbyś, że nie kupiłeś go siedem lat temu. Firma właśnie ogłosiła ponowne otwarcie kasy biletowej dla swoich lotów, pozwalającej przez około cztery minuty cieszyć się widokiem Ziemi i ciemności kosmosu na wysokości ponad 80 kilometrów. Cena wywoławcza: 450 tysięcy dolarów. W 2014 roku cena takich biletów wyniosła 200 tys. dolarów.

Sprzedaż biletów dla klientów, którzy chcą latać z Virgin Galactic, została zamknięta od czasu fatalnego wypadku w 2014 roku, w którym samolot SpaceShipTwo rozbił się na pustyni Mojave (jeden pilot zginął, a inny został zabrany do szpitala).

Dlatego, aby zademonstrować swoje zaufanie do bezpieczeństwa nowego samochodu, Richard Branson był obecny podczas udana misja 11 lipca odbył podróż, podczas której podróżował z trzema innymi pracownikami firmy. Tak więc misja ta, nazwana Unity 22, była niezbędnym krokiem w testowaniu samolotu rakietowego, zanim Virgin mogła zacząć latać dla klientów indywidualnych.

Ilustracja modułu VSS. Źródło: Virgin Galactic

Bądź bogaty… i cierpliwy

Kolejne zadanie powinno być wykonane pod koniec września. Statek, nazwany jednostką, będzie przewozić 23 ładunki naukowe i trzech członków personelu włoskich sił powietrznych. Nadal będzie to lot testowy, ale ostatecznie takie misje (w celach badawczych) będą kosztować więcej (600 000 USD).

Potencjalni klienci prawdopodobnie zapłacą co najmniej 450 000 USD za miejsce, jednak będą musieli czekać w kolejce. Virgin Galactic sprzedało już ponad 600 biletów w 2014 roku. Tak więc wszystkie te osoby będą musiały najpierw podróżować do 2022/2023 roku. Ponadto około 1000 potencjalnych klientów wpłaciło już 1000 USD za kradzież. Więc będą następni w kolejce.

READ  Przypadki według departamentów w Paryżu i Ile-de-France

Nawet biorąc pod uwagę czas oczekiwania i wysokie ceny biletów, Michael Colglazier, dyrektor zarządzający Virgin Galactic, oczekuje, że klienci zapukają do drzwi. „Wierzymy, że to doświadczenie jest tak wyjątkowe i cudowne, że będzie powielało wiele doświadczeń z przyjaciółmi i rodziną w wielu portach kosmicznych na całym świecie”. czy on ma ogłosić.