Współorganizatorami polskiej edycji są Centrum Cywilizacji Francuskiej i Studiów Frankofońskich Uniwersytetu Warszawskiego (CCFEF) oraz Akademickie Stowarzyszenie Romanistów Polskich. Plac » We współpracy z francuską firmą Polska.
Konkurs przemówień Moja praca dyplomowa w 180 sekund Umożliwia doktorantom przedstawienie tematu badań w języku francuskim i w prosty sposób. Każdy student musi w ciągu trzech minut przedstawić jasną, zwięzłą i przekonującą prezentację swojej propozycji badawczej.
Ta rywalizacja cieszy Trzyminutowa rozprawa (3MT®), opracowany na Uniwersytecie w Queensland w Australii. Pomysł podchwyciło później w 2012 roku Stowarzyszenie Francophone Four Le Savoir (Aqfas) w Quebecu, które chciało rozszerzyć program na wszystkie kraje francuskojęzyczne.
Rok 2024 skupia kandydatów, których tematyka prac ilustruje różnorodność i bogactwo badań prowadzonych przez młodych francuskojęzycznych w Polsce: m.in. historii architektury, urbanistyki, fizykochemii, sztuki, literatury, językoznawstwa i inżynierii mechanicznej. .
Panel sędziowski, na którego czele stoi Dyrektor CCFEF, Laurenta TatarenkoInstytut Francuski w Polsce był ogniwem współpracy naukowo-dydaktycznej, Jeana-Luca SchneideraPrzedstawiciel Stowarzyszenia Oświatowego Rumunów Plejada, Renata JakubczukPrzedstawiciel Polskiej Akademii Nauk, Katarzyna Kwapisz-OsadnikPrzedstawiciel Polskiej Firmy Doradczej Mazars, Adama Johriegooraz przedstawiciel Polskiej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA), Elżbieta Dybcio-Wojciechowska.
Pierwszą nagrodą, przyznawaną przez Ambasadę Francji w Polsce i Instytut Francuski w Polsce, jest sponsorowanie miesięcznego pobytu naukowego wysokiego szczebla we Francji; po drugie, bon podarunkowy o wartości 350 euro od Polskiej Akademii Nauk; Trzeci bon upominkowy o wartości 250 € od Mazars Polska; Bon upominkowy EMPIK o wartości 200 zł jest darem publicznym Instytutu Francuskiego Polski.
Na zakończenie obrad jury przyznano pierwszą nagrodę Joanna Danska z Politechniki Warszawskiej, którego tytuł brzmi „ Wielofazowe układy koloidalne w otrzymywaniu kompozytów z osnową ceramiczną „. Ona weźmie udział Finał Europy Środkowej organizowany przez Uczelnię Laurenta Edvosa Z Budapesztu, 6 czerwca 2024 rWspólnie z firmami francuskimi w Austrii, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji i w Polsce.
Po więcej informacji: https://okf.uw.edu.pl/fr/ma-these-en-180-sekundy-2024/
Usługi dla kandydatów będą dostępne wkrótce Tutaj.
Nauczyciel
Aurore PETIT, kierownik ds. naukowo-dydaktycznych w Instytucie Francuskim w Polsce
aurore.petit[at]dyplomacja.gouv.fr
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu
Polska zabiega o czasowe zawieszenie praw azylowych z UE