Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Uważa się, że wiele komet międzygwiezdnych ukrywa się na obrzeżach Układu Słonecznego

Podczas gdy astronomowie uważali, że obłok Oorta był wypełniony szczątkami formowania się naszego Układu Słonecznego, w jednym z badań uznano, że może on składać się głównie z obiektów międzygwiazdowych pochodzących z innych miejsc. Sprawianie, że goście tacy jak Kometa Borysowa kilka miesięcy temu nie są niczym wyjątkowym.

Będziesz również zainteresowany


[EN VIDÉO] Kometa 2l / Borysow: co to za obiekt międzygwiezdny?
W tym krótkim filmie opowiemy historię międzygwiezdnej komety 2I / Borisov. Historia, która zaczyna się dla nas, Ziemian, pod koniec sierpnia 2019 r., kiedy po raz pierwszy ją zobaczyliśmy, ale zaczęła się dziesiątki lub setki milionów lat temu, a nawet więcej… bo jeszcze nie poznaliśmy wieku tej rzeczy z innego miejsca.

Dostrzeżono go na niebie pod koniec sierpnia 2019 r. Kometa 2I / Borysow Potem bliżej naszego słońca. Wkrótce został nazwany drugim obiektem międzygwiezdnym – po ‘أوOumuamua, który został odkryty w 2017 roku – wszedł w naszą przestrzeń pod oczy. A nawet pierwszy – do dziś – sam kometa Międzygwiezdne nigdy nie odkryte. ale Astrofizycy z Uniwersytetu Harvarda (USA) Dzisiejsza działalność, która pokazuje, że Chmura Oorta Zawiera więcej obiektów międzygwiezdnych niż nasze własne ciała Układ Słoneczny.

Pamiętaj, że chmura Oorta odpowiada temu regionowi w Limit Układu Słonecznego Z czego badacze wyobrażają sobie, że większość komet trafia do nas. Nieopisana piłka wypada poza zasięgorbitowanie Planety, które rozciągają się w odległości od 200 do 100 000 miliardów kilometrów od naszego Słońca. Ta chmura mogła powstać z elementów formacji pierwotnego Układu Słonecznego, które następnie rozproszyłyby się.

« Teoria powstawania układów planetarnych sugeruje, że musi być: (w chmurze Oorta) Znacznie mniej odwiedzających niż stałych mieszkańcówAmir Siraj, badacz w A. wyjaśnia Komunikat prasowy Uniwersytetu Harvarda. Teraz widzimy, że zwiedzających może być bardzo dużo. »

Międzygwiezdne tropiciele komet

Aby pomóc nam zrozumieć, astrofizyk porównuje obserwację komety Borysowa z obserwacją komety samochody Przekraczanie linii kolejowej. « Jeśli zauważysz, że zbudowano tam przejście Sui, mogę założyć, że samochody przejeżdżają regularnie Popędzać. Chociaż do tej pory widziałem tylko jeden przejeżdżający samochód. »

Tak więc dzisiaj informuje o odkryciu komety Borysowa Naukowcy astronomii O istnieniu innych podobnych obiektów wśród gwiazd. Jeśli nie widzimy więcej gości międzygwiezdnych niż Ziemia, to dlatego, że nie mamy technologii, która pozwala nam ich zobaczyć, mówią. Ponieważ komety są małe i żyją bardzo daleko od naszej planety. Nie wytwarzają też własnego światła.

READ  Pierwszy chiński astronauta, który spacerował w kosmosie od 2008 roku

Aby dowiedzieć się więcej, naukowcy pokładają dużą nadzieję w nadchodzących nowych narzędziach. obserwatorium Vera C Robin kto ma objąć urząd w 2022 roku. LUB Zautomatyzowana niewidzialna ankieta za pośrednictwem Neptune Taos II został precyzyjnie zaprojektowany do wykrywania komet na obrzeżach naszego Układu Słonecznego, które mogą dać pierwsze wyniki już w tym roku. ponieważ « z notatkami z dyski protoplanetarne Obliczeniowe podejście do tworzenia planet, badanie obiekty międzygwiezdne Może nam pomóc w odkryciu tajemnic powstawania naszego układu planetarnego – i nie tylko »Amir Siraj podsumowuje.

Komety i asteroidy międzygwiezdne: Oumuamua i 2i/Borisov to dopiero początek

obiekty międzygwiezdne. Do tej pory tylko dwa z nich zostały zaobserwowane w naszym Układzie Słonecznym. Ale naukowcy twierdzą, że w nadchodzących latach możemy spodziewać się znalezienia większej liczby takich komet i asteroid.

Artykuł autorstwa Natalia Meyer Opublikowano 03/10/2019

Kiedy niedawno potwierdzono, że 2I / Borysow jest drugim obiekt międzygwiezdny – a dokładniej kometa – aby przeciąć nasz Układ Słoneczny, niektórzy byli zaskoczeni. Ale nie ci astronomowie z…Uniwersytet Yale (Zjednoczone państwo). Właśnie zakończyli badania, które przewidują, że niektóre duże obiekty międzygwiezdne, takie jak ten, mogą pojawiać się nam co roku. Oprócz setek mniejszych …

Oumuamua była pierwszym obiektem międzygwiezdnym odkrytym w naszym pobliskim środowisku w październiku 2017 roku. Jego pochodzenie wywołało gorące kontrowersje. Parzysty Kometa 2I / Borysow Wszedłem na scenę kilka tygodni temu. Tym razem naukowcy będą mieli około roku na jej zbadanie.

Obiekty z dysków protoplanetarnych

Obecnie większość znanych egzoplanet znajduje się zbyt blisko swojej gwiazdy, aby można je było wyrzucić Rzecz Kto następnie pojedzie na naszą stronę? Układ Słoneczny. Więc badacze Yale to sobie wyobrażają gigantyczne planety Potrafiła formować na odległość. Mogą one być odpowiedzialne za powstawanie komet międzygwiezdnych.

READ  Co drugi pacjent w paczkach jest otyły, ale osoby z nadwagą w wieku poniżej 50 lat nadal nie kwalifikują się do szczepienia.

Aby zweryfikować swoją teorię, badacze dokładnie przyjrzeli się dyski protoplanetarne Wspaniali i bliscy schwytani przez Sieć Alma (Chile). Zauważyli tam „dziury”, które takie planety mogły pozostawić na etapie formowania, a następnie zasymulowali ilość materiału, jaką są w stanie wyrzucić. Twierdzą, że to, co karmi wiele obserwacji w nadchodzących latach.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?