To ciało niebieskie znajduje się 1350 lat świetlnych od Ziemi i wydaje się tworzyć środowisko podobne do tego, w którym narodził się nasz Układ Słoneczny 4,5 miliarda lat temu. Międzynarodowy zespół badaczy, którzy opublikowali te niepublikowane zdjęcia, zamierza zbadać te dane, aby lepiej zrozumieć warunki, jakie panowały podczas tworzenia naszego systemu.
Przechwytywanie tych obrazów jest częścią jednego z priorytetowych programów monitorowania Jamesa Webba, w którym uczestniczy ponad stu naukowców w 18 krajach, z Wsparcie dla CNRS w szczególności we FrancjiWestern University w Kanadzie i University of Michigan.
Ujawniono wspaniałe struktury
„Byliśmy oszołomieni oszałamiającymi obrazami Mgławicy Oriona” – powiedział astrofizyk Western Else Peters University. „Te nowe obserwacje pozwalają nam lepiej zrozumieć, w jaki sposób masywne gwiazdy przekształcają obłoki gazu i pyłu, w których się narodziły”.
Duże ilości pyłu przesłaniają mgławice, co uniemożliwia ich obserwowanie w świetle widzialnym za pomocą teleskopów takich jak Hubble, poprzednik Jamesa Webba. Ten ostatni zawiera instrumenty, które wychwytują światło podczerwone z wszechświata i pozwalają zobaczyć te warstwy pyłu.
Ujawniło to wspaniałe struktury. Wśród nich jest wiele pasm gęstej materii, które mogą wspierać narodziny nowej generacji gwiazd, a także tworzących się systemów gwiezdnych, które składają się z gwiazdy centralnej otoczonej dyskiem pyłowo-gazowym, w którym powstają planety.
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Muzyka Nintendo: Le Spotify wyprodukowane na Nintendo
Cyberpunk 2077 nie umarł, CD Projekt ogłasza wielkie ogłoszenie dla całej społeczności
Nowa trójka astronautów wyrusza na chińską stację kosmiczną