TSMC, pierwszy partner Apple produkujący procesory, poważnie rozważa otwarcie fabryki w Europie, a dokładniej w Niemczech.
Tajwańska grupa zainicjowała politykę outsourcingu do określonych jednostek produkcyjnych, zamiast geograficznego koncentrowania się na rynku krajowym. .
Na przykład Arizona będzie gościć fabrykę, która rozpocznie się w 2024 roku i będzie produkować wyłącznie chipy dla amerykańskiego sektora wojskowego. Planuje się powstanie kolejnego zakładu w Japonii, ale nadal konieczne jest uregulowanie kwestii kosztów produkcji, które na archipelagu są znacznie wyższe.
W odniesieniu do Niemiec duże zainteresowanie zgromadzeniem akcjonariuszy wyraził Mark Liu, prezes TSMC. Jednak wykonalność i opłacalność tego projektu jest przedmiotem dyskusji z wieloma klientami założyciela. W tej chwili nic nie zostało zgłoszone ani potwierdzone.
Były prezes i założyciel TSMC ocenił niedawno, że produkcja za granicą byłaby synonimem wyższych kosztów bez możliwości produkcyjnych, które pozwoliłyby zagranicznym fabrykom zaspokoić potrzeby ich rodzimych rynków.
Oprócz Apple, TSMC ma silną grupę klientów, z AMD, Intel, Sony i Qualcomm. 70% jej sprzedaży pochodzi od klientów amerykańskich, około 5% to Japończycy i tyle samo stanowią Europejczycy.
Apple podjął już krok, aby zainwestować w Niemczech w swoje różne chipy. Przejęcie działu modemów Intela umocniło tę inkorporację, aw marcu Apple ogłosiło przyznanie swoim zespołom zajmującym się półprzewodnikami nagrody budżetowej w wysokości 1 miliarda euro w ciągu 3 lat.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce