Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

To oficjalne, rudzielce odczuwają ból inaczej niż inni

Rudowłosi ludzie السكان prawie nie reprezentuje 1-2% światowej populacji. Ten wyjątkowy kolor, ponieważ Mutacja w genie zwanym MC1Rwzbudzają zainteresowanie i fascynację. Jeśli prosta zmiana koloru włosów nie musi być wcześniej Nie ma wpływu na zdrowie, badanie mogło podkreślić Różnice między rudowłosymi mieszkańcami a innymi, Jeżeli chodzi o wrażliwość na ból. co powiesz na ? To właśnie rozszyfrujemy w tym artykule, zgodnie z informacjami z mediów Trust My Science.

Rude, bardziej odporne na ból?

Jeśli chodzi o Odporność na bólNie wszyscy jesteśmy równi. W rzeczywistości zarówno czynniki genetyczne, jak i zewnętrzne (choroby, specyficzny trening, leczenie itp.) mogą modyfikować nasze postrzeganie bólu. Tym samym naukowcy w ostatnich latach potrafili to wykazać Czerwono-brązowy fenotyp – wszystkie widoczne cechy osobnika – wykazywał wyższy próg tolerancji na ból niż inne. Niedawno udało im się nawet zrozumieć mechanizm molekularny związany z tym zjawiskiem.

Różnice w pigmentacji

wszyscy mamy komórki pigmentacyjne w naszej skórze, które nazywamy melanocyty; Komórki te różnią się nieco u osób rudowłosych (podobnie jak inne rudowłose zwierzęta): zawierają rodzaj receptora hormonalnego zwanego melanokortyną 1. Zwykle, gdy ten receptor wchodzi w kontakt z melanokortyną, powoduje powstawanie melanocytów. Wytwarzanie czarnego lub brązowego pigmentu zamiast żółtego lub czerwonego. Innymi słowy, U osób rudych różnica powoduje utratę funkcji receptora melanokortyny 1. Ponadto, według pracy badacza Davida E. Fishera, w pochodzeniu znajdują się również nieaktywne warianty tego receptora Ich niezdolność do opalania.

Jaki jest związek między bólem a melanocytami?

I dlatego, Badanie przeprowadzone przez Davida E. FisheraPodczas którego studiował z kolegami linię czerwone myszy i mają również wariant bez aktywnego receptora melanokortyny 1. Badanie wykazało, że myszy wykazywały Większa tolerancja na ból. Rzeczywiście, badanie wskazuje, że przy braku funkcjonalnego receptora melanokortyny 1, melanocyty zaangażowanych zwierząt – a więc tych z czerwoną sierścią – Mniej wydzielanych cząsteczek POMC (proopiomelanokortyna). Jest to następnie podzielone na dwa rodzaje hormonów, jeden blokujący ból i drugi, który sprawia, że ​​stajesz się na niego wrażliwy. Krótko mówiąc, hormony te odgrywają ważną rolę w odczuwaniu bólu, utrzymując równowagę między wrażliwością a tolerancją.

READ  W jaki sposób Xi Jiping chce spełnić „marzenie Mao o kosmosie”

I o to właśnie chodzi w tym punkcie Przejawia się „przewaga” rudych : Rzeczywiście, jak pokazano na powyższym schemacie (po prawej), Niedobór funkcjonujących receptorów melanokortyny 1 prowadzi do zaburzenia równowagi na korzyść receptorów opioidowych – Te, które blokują odczuwanie bólu – podczas rozszczepiania cząsteczki POMC, która generuje działanie przeciwbólowe (hamowanie bólu). Tak więc możemy ustalić, w świetle tych badań, Korelacja między wysokim stopniem tolerancji bólu a obecnością czerwonej pigmentacji.

To powinno uspokoić jakaś ruda : Nie masz (a priori) czego obawiać się z bólu. Przynajmniej w porównaniu z innym. Jeśli różnica nie pozwala właścicielom rudych włosów wytrzymać ekstremalne progi bez odpowiedniego treningu, to jasne jest, że zostawiają to samo z niewielką przewagą.