Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Test z wagą łazienkową Withings Body Comp: Dalszy etap analizy składu ciała

Waga Body Comp rozpoczyna nową erę w firmie Withings. W rzeczywistości jest dostarczany z 12-miesięczną subskrypcją usługi Health + (9,95 euro miesięcznie) od producenta, który jest odpowiedzialny za interpretację danych, aby pomóc nam lepiej kontrolować nasze zdrowie, za całkowity rachunek w wysokości 209,95 euro.

Oprócz tej narzuconej subskrypcji, ale później opcjonalnej, ta waga łazienkowa jest również najbardziej kompletną wagą francuskiej marki – jeśli pominiemy stację kontroli zdrowia ciała – oferując w szczególności pomiar trzewnej tkanki tłuszczowej. Według Withingsa jest to interesujący biomarker, który może ostrzegać o potencjalnych przewlekłych problemach zdrowotnych. Kolejny parametr, który należy wziąć pod uwagę poprawiając nasz styl życia.

Ocena redaktora: 5 na 5

Wzornictwo / ergonomia

Biorąc pod uwagę jego pierwszorzędną lokalizację, jakość wykonania Withings Body Comp nie zawodzi. Plastikowa podstawa wagi sprawia wrażenie solidnej, podobnie jak pokrywająca ją całkowicie szklana płyta o grubości 5 mm.

Waga łazienkowa Withings Body Comp w wersji czarnej.

Jak wszystkie powierzchnie szklane, ta jest łatwa w czyszczeniu, ale kurz i zarysowania pojawiają się w mgnieniu oka, szczególnie w przypadku modelu czarnego (dostępnego również w kolorze białym).

Ten duży kwadratowy talerz o boku 32,5 cm z pewnością nie pozostanie niezauważony w łazience. Jednak jego duże rozmiary pozwalają pomieścić nawet największe stopy. Nieco niepewna pozycja naszych stóp jest dobrze tolerowana przez wagę, gdy szybko podnosimy się na jej desce, nie zwracając większej uwagi na jej pozycję.

Ten duży format pozwala również na dobrą czytelność informacji na ekranie zintegrowanym pod blatem, gdzie jest mniej prawdopodobne, że zostaną zakryte stopami. Zwłaszcza, że ​​mały monochromatyczny wyświetlacz LCD o wymiarach 6,1 x 3,9 cm ma dobry gust, jeśli chodzi o podświetlanie. Informacje są w każdym przypadku całkowicie czytelne.

Aby zasilić swój zasięg, Withings wybrał baterie. Dokładnie cztery baterie AAA. Mądry wybór o ile według producenta zapewnia średnio 15 miesięcy użytkowania. Z naszej strony zużyliśmy 13% pojemności w ciągu 5 tygodni użytkowania. Baterie te możemy później z powodzeniem wymienić na akumulatory, które zapewnią lepszą trwałość produktu niż wbudowany akumulator, który nie będzie łatwy do znalezienia i wymiany.

READ  Francuskie dni obniżają ceny Xiaomi Redmi Note 11 (128 GB) do mniej niż 200 euro

W pełni zautomatyzowany Body Comp wymaga jedynie wejścia na platformę, aby rozpocząć pomiary. Najpierw jednak konieczne będzie skonfigurowanie go za pomocą naszego smartfona i aplikacji Withings Health Mate. Prosta operacja, która wykorzystuje Bluetooth i wymaga dostępu do domowej sieci Wi-Fi, dzięki czemu waga jest wtedy autonomiczna i może automatycznie przesyłać dane do naszej strefy użytkownika przez Internet. Nie ma potrzeby trzymania smartfona pod ręką, więc synchronizacja jest automatyczna i pozwala uniknąć wielu pułapek, które można napotkać w przypadku modeli obsługujących tylko Bluetooth. Darmowa funkcja, która na szczęście nie wymaga subskrypcji Health +.

Obsługiwanych jest do 8 profili użytkowników, co w zasadzie pozwala zdecydowanej większości rodzin korzystać z tej wagi. W zależności od wykonanych pomiarów Body Comp wykrywa właściwy profil, dzięki czemu nie trzeba go wybierać ręcznie. W przypadku problemu z połączeniem urządzenie zachowuje w pamięci 16 ostatnich pomiarów.

Przy każdym ważeniu wyświetlacz wskazuje najpierw naszą masę, następnie różnicę w stosunku do poprzedniej wagi oraz krzywą przedstawiającą ostatnie ważenia. Łatwo zauważyć w mgnieniu oka trend z ostatnich dni – lub tygodni, jeśli nie ważysz się za dużo. Następnie mierzone są wskaźniki masy tkanki tłuszczowej i masy mięśniowej za pomocą impedancji bioelektrycznej, która jest również wyświetlana na ekranie, a także wartości masy wody i masy kostnej, które należy sprawdzić w aplikacji, aby nie przytłoczyć nas informacjami bezpośrednio na ekran.

Krzywa śledzenia wagi

Miernik oprócz pomiaru prędkości fali tętna mierzy również tętno, co pozwala obliczyć wiek naczyń krwionośnych. Prędkość fali tętna to prędkość, z jaką fale generowane przez bicie serca przechodzą przez ściany tętnic. Im jest niższy, tym lepsze zdrowie układu sercowo-naczyniowego, ponieważ świadczy to o dobrej elastyczności tętnic. Jeśli wynikowy wiek naczyniowy jest większy niż nasz rzeczywisty wiek, oznacza to zwiększone ryzyko chorób sercowo-naczyniowych.

READ  Niepublikowane informacje z poinformowanego źródła

Kolejnym ważnym pomiarem, tym razem specyficznym dla Withings Body Complex, jest pomiar trzewnej tkanki tłuszczowej. Inaczej znany jako tłuszcz brzuszny, odpowiada tłuszczowi pokrywającemu nasze narządy, który można nazwać „złym tłuszczem” przez niewłaściwe użycie języka. W rzeczywistości w bardzo dużych ilościach zwiększa ryzyko rozwoju cukrzycy, chorób układu krążenia, a nawet niektórych rodzajów raka.

Ocena redaktora: 5 na 5

Waga

Firma Withings reklamuje wagę Body Comp z dokładnością do 50 gramów. To dwa razy lepiej niż większość wag, które często zadowalają się dokładnością do dziesiątych części kilograma. Nadal konieczne jest powtarzanie kolejnych pomiarów, aby wykorzystać tę dokładność.

W serii 5 kolejnych pomiarów odnotowaliśmy bardzo dobrą powtarzalność (97%). Możemy więc polegać na pomiarach Body Comp. Należy jednak pamiętać, że masa ciała może naturalnie zmieniać się o dziesiątki gramów z dnia na dzień. Zjawisko, które można zminimalizować, na przykład ważąc się codziennie rano po przebudzeniu.

Dokładność 50 g jest również weryfikowana podczas naszych testów poprzez obsługę małych bloków kalibracyjnych. Szkodliwy efekt tej subtelności sprawia, że ​​nasza waga może łatwiej zmieniać się z dnia na dzień. Więc nie powinieneś się tym martwić, jeśli próbujesz schudnąć i ostatecznie przytyłeś 50g w porównaniu do dnia poprzedniego. Należy zwrócić uwagę na trend z kilku dni; Dlatego tak ważna jest regularna obserwacja.

Ocena redaktora: 5 na 5

interfejs użytkownika

Waga Withings Body Comp współpracuje z aplikacją Health Mate dostępną na Androida i iOS. Bezpłatnie, agreguje wszystkie pomiary wykonane z artykułami sanitarnymi Withings. Dane uzyskane za pomocą Body Comp są w naturalny sposób zintegrowane z nim.

Aplikacja Withings Health Mate z danymi ze skali Body Comp

Śledź skład ciała w aplikacji Health Mate z subskrypcją Health+

Usługa Zdrowie +, którą trzeba jeszcze rozbudować, ale już towarzyszy użytkownikowi, który musi być poprowadzony zgodnie z 3-etapowym cyklem zdefiniowanym przez Withingsa: „Mierz, pracuj, poprawiaj, a potem zacznij od nowa”. Dlatego producent zamierza oferować ustrukturyzowane monitorowanie swoich produktów, wzmacniając gromadzone dane. Każda osoba decyduje, czy ta subskrypcja jest warta kontynuacji po pierwszym roku, w oparciu o dane ciała i cele zdrowotne.

Aplikacja Health Mate centralizuje dane dotyczące zdrowia i pobiera nasze dane treningowe z urządzeń innych marek poprzez synchronizację z innymi aplikacjami (Apple Health…).

Reklama, Twoja treść jest kontynuowana poniżej

reklama

Punkty fortu

  • Pełne pomiary składu ciała.

  • Dobra dokładność i powtarzalność wyników.

  • Jakość produkcji.

  • Połączenie Wi-Fi: Nie ma potrzeby bezpośredniej synchronizacji ze smartfonem.

  • Aplikacja Health Mate jest prosta i kompletna.

luki w zabezpieczeniach

  • Płatna subskrypcja Health + (obejmuje ponad 12 miesięcy), aby korzystać ze wszystkich funkcji aplikacji.

Wniosek

uniwersalny znak

Ocena redaktora: 5 na 5

Jak działa ocenianie?

Prosty i przyjemny w użyciu miernik impedancji Withings Body Comp mierzy całkowity skład ciała i zapewnia dobrą dokładność ważenia. Jednak monitorowanie i interpretacja tych pomiarów w aplikacji Health Mate wymaga abonamentu Health+, który staje się płatny po pierwszych 12 miesiącach. Możesz się bez niego obejść, ale utraciłoby to znaczną część wrażeń, które obiecało urządzenie.