Wizerunek nie był tak naprawdę mocną stroną tego typu urządzenia, ale widać spory postęp, nawet w tych przedziałach cenowych. Galaxy A23 5G oferuje poczwórną matrycę składającą się z 50-megapikselowego modułu szerokokątnego, którego obiektyw otwiera się przy f/1,8, który – nowość w tym roku – korzysta ze stabilizacji optycznej. Towarzyszy mu ultraszerokokątny 5 MP (f/2.2), czujnik głębi 2 MP oraz jednostka makro 2 MP (f/2,4).
Jednostka główna: 50 MP, f/1,8
Jednostka główna wykorzystuje technologię łączenie pikseli Dzięki temu możliwe jest łączenie pikseli (tutaj cztery w jeden), aby uchwycić więcej światła, gdy się wyczerpie. Dlatego domyślnie używamy materiału 12,5 MP. Redmi Note 11 Pro 5G, do którego można porównać Galaxy A23 5G, robi to samo, łącząc dziewięć pikseli w jeden, aby dostarczyć zdjęcia 12 MP.
W ciągu dnia oba smartfony wybierają nieco inne traktowanie. Galaxy A23 5G sprawuje się dobrze i zapewnia dość płynne ujęcie. Redmi Note 11 Pro 5G oferuje wyższy poziom szczegółowości i lepszą klarowność, co widać na twarzach, okładkach książek czy kartach do gry. Z drugiej strony ogólna skala kolorów jest bardzo skłaniająca się ku czerwieni. Często tak jest na urządzeniach Xiaomi.
Chociaż obraz Galaxy A23 5G jest mniej dokładny, pokazuje atrakcyjniejszy gradient. Redmi podtrzymuje nasze preferencje, ale za pomocą telefonu Samsung można robić przekonujące zdjęcia.
W ciemności sprawy przybierają poważny obrót. Galaxy A23 5G odnotował znaczne obniżenie poziomu szczegółowości. Smartfon z Korei Południowej nie może tak naprawdę skopiować sceny, a cyfrowe wygładzanie jest dość proste. Jego chiński konkurent znacznie podnosi czułość ISO i kontrasty, by uzyskać znacznie lepszy wynik – mimo pojawiających się szumów.
Tryb 50 megapikseli
Możliwy jest oczywiście wybór trybu 50MP. Na każdym obrazie wyizolowaliśmy region o identycznej wielkości, aby porównać obie definicje.
W jasnym otoczeniu widzimy, że tryb umożliwia przywrócenie większej liczby szczegółów. Ale ciągłe używanie go nie jest wystarczająco przekonujące… a jednocześnie zaśmieca pamięć telefonu. Prawie nie przynosi żadnych korzyści podczas nocnego fotografowania. Możemy więc od czasu do czasu używać go do ujęć, które należy przyciąć.
Kąt ultra jednostki: 5 MP f/2,2, 123°
Konkurenci Galaxy A23 5G mają bardziej zdefiniowane moduły szerokokątne. Tak jest w przypadku Redmi Note 11 Pro 5G (8 megapikseli).
Wydajność tego urządzenia jest daleka od wydajności głównego czujnika. Nawet w ciągu dnia poziom szczegółowości jest bardzo niski, a ogólny kolor jest bardzo subtelny. Redmi w praktyce daleko mu do blasku, ale oferuje znacznie ostrzejszy i dokładniejszy wyświetlacz (patrz schematy kolorów). Niestety znów ma bardzo nasyconą skalę kolorów, z silnym dryfem w kierunku czerwieni.
W nocy żaden smartfon nie zapewnia użytecznego ujęcia, ale cyfrowe wygładzanie Redmi Note 11 Pro 5G jest mniej agresywne. Pozwala to lepiej rozróżnić elementy sceny, nawet jeśli nie spodziewasz się cudów.
Jednostka przednia i wideo
Z przodu smartfon ma 8-megapikselowy sensor, którego obiektyw otwiera się przy f/2.2. Portrety są dobrej jakości, pod warunkiem, że są dobrze wyeksponowane. Jednak jego więksi bracia (A33, A53) radzą sobie znacznie lepiej. W ujęciach brakuje kilku szczegółów, ale kolorymetria jest w normie.
Tryb portretowy działa dobrze, ale łatwo można go wprowadzić w błąd, jeśli tło jest zbyt zajęte lub jeśli są loty. A23 5G może nagrywać w Full HD przy 30 klatkach na sekundę, co daje dość przekonujący wynik. Obrazy są dokładne i korzystają z dobrego zakresu dynamicznego.
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Muzyka Nintendo: Le Spotify wyprodukowane na Nintendo
Cyberpunk 2077 nie umarł, CD Projekt ogłasza wielkie ogłoszenie dla całej społeczności
Nowa trójka astronautów wyrusza na chińską stację kosmiczną