Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Teleskop Kosmiczny Webba będzie poszukiwał obiektów międzygwiezdnych przechodzących przez Układ Słoneczny

Jeden z pierwszych dysków szczątków planetarnych odkrytych w 1983 roku przezAstronomiczny satelita na podczerwień (IRAS) około czterech gwiazdy wege, Zdjęcia betai Fomalhaut i Epsilon Iridani Do dysków protoplanetarnych, które zostały zbadane przez ALMA poprzez obserwacje Spitzer A Hubbleastronomia Podczerwień A milimetry mocno pomogły potwierdzić, że zjawisko formowania się planet było bardzo częste w droga Mleczna i zgodnie z modalnościami, które na ogół zostały opracowane w modelach kosmogonii Układu Słonecznego.

Jednak wciąż musimy się wiele nauczyć, nie tylko dlatego, że planetolodzy nie w pełni rozumieją dokładne procesy chemiczne związane z formowaniem się planet. Chcą również wiedzieć, czy jest coś szczególnego w sposobie, w jaki powstały nasze planety wokół naszej planety słońce. Oczywiście mamy już wskazówki z instrumentami opracowanymi przez Noosferę, ale chcielibyśmy wiedzieć więcej, mimo że nie jesteśmy daleko od możliwości wysłania sondy do pobliskiego układu planetarnego, takiego jak Proxima Centauripo więcej informacji.

Jednak wykrycie obiektów pochodzenia międzygwiazdowego wyraźnie 1 I / 'Oumuamua’w 2017 r. oraz 2 I / BorysówW 2018 roku sytuacja wyraźnie się zmieniła, zwłaszcza odkąd przyjechał na Punkt Lagrange’a L2 ziemia i słońce teleskop Jamesa Webba.

Tropikalna charakterystykaأوOumuamua A Borysow wyraźnie to zmyśla gwiazdy którzy zostali wyrzuceni ze swojego układu planetarnego w Drodze Mlecznej i są zdecydowanie na szczycie populacjiobiekty międzygwiezdne Często przecinają Układ Słoneczny i są w pewnym sensie wspomnieniem formacjiplanety zewnętrzne gdzie indziej w galaktyka. potencjalnie gadatliwe wspomnienia egzobiologów badających możliwą manifestację życia gdzie indziej niż w Układzie Słonecznym, używając na przykład Marsa i Europa.

W tym krótkim filmie opowiemy historię międzygwiezdnej komety 2I / Borisov. Historia, która zaczyna się dla nas, Ziemian, pod koniec sierpnia 2019 roku, kiedy po raz pierwszy na nią spojrzeliśmy, ale zaczęła się dziesiątki lub setki milionów lat temu, a nawet więcej… ponieważ nie znamy jeszcze wieku ta istota z innego miejsca. © Futura

Podczerwień do odczytu pamięci międzygwiezdnej

Jednak to właśnie ogłosił Martin Cordiner w komunikacie prasowym z NASAkierownik programu Cel możliwości Webba : ” wrażliwość i siła sieć Daje nam teraz bezprecedensową okazję do zbadania składu chemicznego tych ciał międzygwiazdowych i dowiedzenia się więcej o ich naturze: skąd pochodzą, jak powstały i co mogą nam powiedzieć o warunkach w ich układach macierzystych. »

Oczywiście za to Astro-fizyk ten Centrum lotów kosmicznych Goddarda Z NASA w Greenbelt w stanie Maryland: „ Możliwość zbadania jednego z nich i odkrycia jego składu – zobaczenia z bliska materiału z innego układu planetarnego – jest naprawdę niesamowita. ”, a on i jego zespół przygotowują się do badania w podczerwieni za pomocą Webba w niedalekiej przyszłości kilku obiektów międzygwiazdowych nawigujących zgodnie z orbitowanie Moje przecięcie w Układzie Słonecznym, a odwiedzą go tylko raz.

2i/Borisov wygląda jak kometa, ale 1i/’Oumuamua wcale taki nie był. Wskazuje to, że jesteśmy bliscy dokonania fascynujących odkryć dotyczących różnorodności układów planetarnych. Martin Cordner i jego koledzy chcą to wiedzieć na pewno i do tego wykorzystają dwa urządzenia Jamesa Webba pracujące szeregowo w zakresie bliskiej i średniej podczerwieni, NIRSpec i MIRI.

Według komunikatu prasowego NASA, NIRSpec zostanie wykorzystany do analizy składu chemicznego Gaz które mogą być emitowane przez te obiekty międzygwiazdowe w pobliżu Słońca, aby móc podkreślić sygnaturę widmową molekuły specyficzne substancje, takie jak woda i metanol, formaldehydTen zaspokoićTen Tlenek węgla i metan. Mary (przyrząd średniej podczerwieni)ze swojej strony będzie raczej dostarczać informacji o procesach termicznych związanych z cząstkami Solidnytakich jak ziarna kurzu, a nawet żwiru.

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?