Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Te produkty o „ujemnej kaloryczności” pomagają schudnąć

oferta Ukrywać Zawartość

Co to jest ” Kalorie ujemne »? Termin ten jest używany, gdy plik Trawienie tych pokarmów wymaga więcej energii (kalorii), niż one dostarczają. Należy to jednak zauważyć Nie jedz wyłącznie tych produktów przy każdym posiłku. Te pokarmy b Niski indeks glikemiczny i wysoka zawartość błonnika. Co oznacza, że ​​są niskokaloryczne i wspomagają trawienie oraz uczucie sytości. W efekcie pomagają Zmniejsz całkowite dzienne spożycie kalorii. Mogą więc pomóc podczas odchudzania.

według powiedzieć Florence Thorez, dyplomowana dietetyczkaA Zbilansowana potrawa powinna zawierać porcję białka pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego, porcję surowych lub gotowanych warzyw, oprócz porcji skrobi..

Te produkty pomagają schudnąć

opcja

Ogórek jest jednym z tych pokarmów, ponieważ zawiera tylko 11 kalorii na 100 gramów. Oprócz niskiej zawartości kalorii, jest Bogaty w witaminy i błonnik (zwłaszcza w skórze), składający się z 96% wodyCo sprawia, że ​​jest to doskonały wybór, aby ugasić pragnienie.

czytać
Ambre Dol: Matka wielodzietnej rodziny opowiada o wpływie rozstania na jej zdrowie

surowy seler

Seler, niedoceniana odmiana selera, zasługuje na jeszcze większe uznanie. To warzywo korzeniowe jest niskokaloryczne, zawiera ok 30 kalorii na 100 gramówi on Bogate źródło potasu i witaminy B9które wspomagają układ odpornościowy. Ponadto jest doskonałym spalaczem tłuszczu i przynosi więcej 3 gramy błonnika na 100 gramów.

szparag

Szparagi, warzywo bogate w przeciwutleniacze, zawierają mniej 20 kalorii na 100 gramów Do strawienia potrzebuje więcej energii, niż dostarcza organizmowi. Oprócz tego, że jest naturalnym środkiem moczopędnym, jest Przydatny w walce z retencją wody i pomaga eliminować toksyny.

jabłko

Niektóre owoce, takie jak jabłka, należą do produktów spożywczych Kalorie ujemneZ jednym Wysoka zawartość błonnika (2,4 g na 100 g).Jabłka wspomagają trawienie i można je jeść o każdej porze dnia. Co więcej, zawiera tylko średnią 50 kalorii na 100 gramów.

szpinak

To zielone warzywo ma niską kaloryczność i zawiera tylko 26 kalorii na 100 gramów, ale jest również bardzo sycące ze względu na wysoki wskaźnik sytości. Szpinak też Bogaty w magnez, wapń i potas. Ponadto jest jednym z najbardziej bogatych w białko warzyw 3,2 grama.

czytać
Issa Doumbia: Przeniósł się z rozmiaru 7XL na XL, co pozwoliło mu odnieść sukces

Nie polegaj tylko na niskokalorycznych produktach, aby schudnąć

Polega na zdrowym odchudzaniu Wiele zmian w stylu życiaZwłaszcza:

  1. Przestrzegaj zrównoważonej diety. Jedz różnorodne zdrowe i pożywne produkty spożywcze w umiarkowanych ilościach i unikaj przetworzonej żywności o wysokiej zawartości cukru, soli i tłuszczu.
  2. Pij wystarczającą ilość wody. Utrzymanie dobrego nawodnienia poprzez picie co najmniej 8 szklanek wody dziennie może pomóc zmniejszyć głód i zapobiec podjadaniu.
  3. Ćwiczyć. Regularne ćwiczenia spalają kalorie i zwiększają metabolizm, co przyczynia się do utraty wagi.
  4. Dobrze się wyspać. Sen jest niezbędny do utrzymania zdrowego metabolizmu. Zaleca się spać od 7 do 9 godzin każdej nocy.
  5. Unikaj ekstremalnych diet. Ekstremalne diety mogą prowadzić do niedoborów żywieniowych i mieć negatywny wpływ na zdrowie. Najlepiej chudnąć stopniowo i w sposób zrównoważony.
  6. Znajdź wsparcie społeczne. Otaczanie się społecznością ludzi o podobnych celach może pomóc w utrzymaniu motywacji i skuteczniej osiągnąć cele odchudzania.

źródło : CWiadomości

READ  NASA przedstawia nowy silnik rakietowy, który umożliwia eksplorację głębokiego kosmosu