Łagodzi także bóle pleców.
Jesień niestety zwiastuje powrót wilgoci i chłodu. Powoduje spadek siły mięśniowej i często powoduje większy ból stawów. To trudny moment dla 10 milionów Francuzów dotkniętych osteoporozą. Ta przewlekła choroba stawów powoduje ból, sztywność i obrzęk. Aby złagodzić te objawy, powszechnie stosuje się kilka naturalnych metod leczenia, w tym aktywność fizyczną, termofory i dietę przeciwzapalną. Aby złagodzić ból związany z zapaleniem stawów, można również stosować leki ziołowe. Specjaliści szczególnie polecają jedną roślinę.
Dzięki aktywnym składnikom przeciwzapalnym i przeciwbólowym (przeciwbólowym), „Ta roślina skutecznie łagodzi Ostry lub przewlekły ból stawów, szczególnie reumatyzmWyjaśnia dr Carol Minker, farmakolog i farmakolog. A Studiuje Zostało opublikowane w 2007 roku i potwierdziło te korzyści w ostrym i podostrym zapaleniu. „Roślina łagodzi ból i poprawia sprawność ruchową w szeregu schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, korzystnie wpływając na markery prozapalne”. Potwierdza to nasz rozmówca. Jeszcze jeden Studiuje Publikacja opublikowana w 2000 roku wykazała, że roślina ta była szczególnie skuteczna w łagodzeniu choroby zwyrodnieniowej stawów kręgosłupa, bioder i kolan.
Odkryłeś to? Jest to harpagofit, nazywany także „korzeniem wiatrhuku” lub „diabelskim pazurem” ze względu na specyficzny kształt owoców otoczonych długimi haczykami w kształcie pazurów. „Jest to roślina pochodząca z suchych regionów Republiki Południowej Afryki, a jej korzenie wykorzystuje się ze względu na jej właściwości lecznicze”. Specjalista kontynuuje. „Stosuje się go przy bólach pleców, odcinka lędźwiowego i krzyżowego (w dolnej części pleców), przy chorobach zwyrodnieniowych stawów, zapaleniach ścięgien, bólach głowy i bólach menstruacyjnych.”
Roślina dostępna w aptekach. Według dr Minkera najlepiej jest stosować go w postaci sproszkowanych kapsułek lub ekstraktu z harpagozydem, a nawet w postaci płynnego ekstraktu z harpagozydem. „Są też napary i moczenia, ale poleca się je na zaburzenia trawienia, a nie na stawy, bo są za bardzo rozcieńczone”. Powiedziała nam naturopatka Helen Comlan. Nie zaleca się stosowania Harpagophytum w czasie ciąży, karmienia piersią oraz przy chorobie wrzodowej lub zapaleniu żołądka.
Podziękowania dla dr Carol Minker, farmakolog i farmakolog oraz autorka książki „Le Petit Larousse de l’Herboristerie” wydanej przez Larousse.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Słynny obraz centralnej czarnej dziury w Drodze Mlecznej, Sgr A*, będzie błędny!
Lekarze apelują o systematyczne badania przyszłych matek
SpaceX planuje zrobić znacznie lepiej ze Starship 6 i zapowiada się niesamowicie!