Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Szkielet wampira odkryty w Polsce

Szkielet wampira odkryty w Polsce

Wampiry, źródła mitów, Mitologia i rozrywka od wiekówUczucia uwolnione nawet dzisiaj. Jednak wieki temu zagrożenie wampirów było traktowane bardzo poważnie. przez wieśniaków, Tak bardzo, że opracowali rytuały, aby chronić się przed tymi istotami. W ostatnich dniach naukowcy z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w pobliskim mieście Toro dokonali niesamowitego odkrycia, które pozwala nam odkryć niektóre Więcej o tych podmiotach.

Kobiecy szkielet z kosą w gardle

Ale zwłoki nie różniły się zbytnio od innych zwłok. Szkielety cmentarne z XVII wieku. Jednak na jego szyi znajdowała się tylko kilka centymetrów kosa. Praktyka ta była demokratyzowana od XI wieku w krajach wschodnich, ponieważ populacja rozwinęła się Prawdziwy strach przed wampirami. Ta technika pogrzebowa umożliwiła odcięcie wspomnianemu wampirowi gardła poprzez samo podniesienie do niego głowy wychodząc z grobu.

Zrzut ekranu Chtivo24 na YouTube

Podmioty te według Historie i opowieści Zdolności zmartwychwstania i żywią się krwią swojej ofiary o zmroku. Siódma Sztuka szeroko rozpowszechniała te idee za pomocą takich dzieł, jak: Wywiad z wampiremA Z Tomem Cruisem i Bradem Pittem, a nawet Dracula Z Garym Oldmanem, Anthonym Hopkinsem i Winoną Ryder.

Kobieta o wysokiej pozycji społecznej

Archeolodzy spekulowali, że kobieta miała wysoki status społeczny, Ponieważ szczątki towarzyszyły jedwabny kapelusz. Naukowcy znaleźli również kłódkę wokół jego palca, co potwierdza hipotezę, że rzeczywiście była to osoba oskarżona o bycie wampirem i że wszystko zostało zrobione, aby uniemożliwić mu wstanie.

Janek Skarczyński (AFP)

To odkrycie, choć zaskakujące, nie jest pierwszym. Od lat 90. naukowcy nieustannie odkrywają Bardzo stare szczątki osobników które wieki temu zostałyby uznane za wampiry. Skończyło się na kilku trupach odcięte nogi lub głowa. Ten strach przed wampirami, zwłaszcza w krajach wschodnich, wynikał z braku wiedzy o niektórych chorobach, takich jak gruźlica, która powodowała blednięcie skóry i chudnięcie, cechy osobowości występujące w opisie „a”. wampir.

READ  W jaki sposób Harlan Coben stał się niezbędny dla platformy?