Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Świetna reinterpretacja legendarnego Renault 5 Turbo

W wyścigach samochodowych w latach 80. przysięgaliśmy słynnemu Renault 5 Turbo, samochodowi wyścigowemu, który miał nawet prawo ścigać się w Nigdy Więcej z Jamesem Bondem. Legendarny samochód wart reinterpretacji!

Kulminacją Renault 5 Turbo był największy samochód wyścigowy lat 80., a sam był wynikiem kultowego R5, w którym Renault wznowi karierę. W formie samochodu elektrycznego, ta wersja Turbo ma nowoczesną reinterpretację przeprowadzoną przez amerykański warsztat Legende Automobile, w którym jeździ projektant Alan Dérosier, francuski specjalista w Restomod.

rajdowa legenda

Restomod, czyli „nowoczesna renowacja”, to główny trend wśród fanów mechaniki precyzyjnej. A więc wyobraź sobie Alaina Derosset z Renault 5 Turbo, kopię Turbo 3 Na tym polega błyszczący wygląd modelu, ale z nowoczesnym akcentem z reflektorami LED, pałąkiem zabezpieczającym i pomarańczowymi paskami na przedniej szybie i dachu.

Źródło: Legende Automobile

Na powierzchni projektant odtworzył stare logo Renault, to samo, które powstało dla pierwszego modelu R5 wprowadzonego na rynek w 1972 roku. Logo, które zapisało się w historii również przez przednie drzwi, ponieważ zostało zaprojektowane przez wielkiego artystę Victora Vasarely. Wewnątrz Alan Dérosier pokrył kabinę szarą tkaniną i zmodyfikował kubełkowe fotele.

Źródło: Legende Automobile
Źródło: Legende Automobile

Pod maską Renault 5 Turbo 3 kryje czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy 400 KM, w porównaniu do 160 w oryginalnym modelu! Co powoduje iskry na obwodach całego świata. Niestety warsztat Legende Automobile nie sprecyzował, czy zamierza oferować ten niesamowity model do sprzedaży i za jaką cenę.

READ  Boursorama: Bankowość internetowa oferuje darmowe i bezwarunkowe 80 €