Żadna władza lokalna, która przyjęła w Polsce „rezolucję przeciwko ideologii LGBT”, nie będzie kwalifikować się do unijnych funduszy spójności, poinformowała Komisja Europejska w liście do francuskiego europosła Pierre’a Karleskinda (Renew Europe).
Od 2019 roku pięć województw i ponad 190 polskich gmin podjęło uchwały o utworzeniu „stref wolnych od LGBT”. Inicjatywa została zainspirowana naklejkami „Strefa wolna od LGBT”, które znalazły się w wydaniu prawicowej gazety. Gazeta Polska.
„Potwierdzam! Ani jedno euro z UE nie pójdzie na finansowanie „stref wolnych od LGBT” w Polsce, wskazany Na Twitterze p. Carlskind.
„Komisja Europejska w liście potwierdza, że spełniła swoje groźby: żadnych pieniędzy [de l’UE] Bez szacunku dla wartości[de l’UE]»on dodał.
To gwarantowane!
Polska 🇵🇱 🏳️🌈 Ani jedno euro z UE nie pójdzie na wsparcie społeczności „stref wolnych od LGBT”
Komisja Europejska w liście potwierdza mi, że spełniła swoje groźby: żadnych pieniędzy bez szacunku dla wartości 🇪🇺 pic.twitter.com/0WNzjTTqQV
— Pierre Karleskind (@Pierre_Ka) 16 maja 2023 r
Cztery regiony wycofały te uchwały po interwencji komisji, a piąty je zmienił.
W liście skierowanym do pana Karlskinda w odpowiedzi na jego pytanie komisarze europejscy Elisa Ferreira (spójność, reformy) i Nicolas Schmidt (zatrudnienie, sprawy społeczne i włączenie społeczne) powtórzyli zasady równości i niedyskryminacji w kontekście polityki integracyjnej UE. .
Dodali, że Komisja wszczęła postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko Polsce po tym, jak kraj ten nie odpowiedział odpowiednio na dochodzenie w sprawie charakteru i wpływu „stref wolnych od LGBT”.
Kiedy jednak Polska przekazała wymagane informacje w styczniu, Komisja zamknęła postępowanie.
Potwierdzając, że egzekutywa UE będzie nadal monitorować sytuację, komisarze podkreślili, że Polska zgodziła się na wprowadzenie szczególnej klauzuli antydyskryminacyjnej do umowy partnerskiej i programów na okres finansowania 2021-2027.
Zasada ta dotyczy gmin, powiatów i regionów. Polityka harmonizacji przewiduje, że finansowanie będzie przyznawane wyłącznie projektom i beneficjentom, którzy przestrzegają zasad antydyskryminacyjnych określonych w prawie UE.
Według pani Ferreiry i pana Schmidta przepisy dotyczące polityki harmonizacji wymagają od państw członkowskich wprowadzenia niezbędnych zasad i procedur w celu zapewnienia zgodności z Kartą praw podstawowych UE.
„Polska jest odpowiedzialna za wdrożenie tych zasad, a następnie złożenie raportu do Komisji i uzasadnienie przestrzegania.[de la Charte]»Czy możesz to przeczytać w liście?
Pod naciskiem Brukseli coraz więcej powiatów i gmin wycofuje swoje „anty-LGBT” uchwały.Atlas nienawiści, który wyznacza strefy „wolne od ideologii LGBT” i dyskryminujące rezolucje, takie jak Karta Praw Rodziny. Jednak te rezolucje nadal obowiązują w wielu miejscach.
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Oscary 2025 – kto w tym roku zdobył
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu