Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Starliner w końcu zadokował na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Sześć dni prób w locie

Wysłane z Floryda 19 maja o 22:54 UTC za pomocą programu uruchamiającego Atlas 5 odUnited Launch Alliancestatek Starliner CST-100 od Boeing (bezzałogowy) przybył do mariny następnego dnia o 0:28 UTC Jednostka harmonii (węzeł 2) podrzędny Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

To był bezzałogowy lot testowy Boe-OFT 2 (Test lotu orbitalnego Boeinga 2).

Powinno to zakończyć się w niecałe pięć dni, 25 maja o 22:46 UTC, ze spadochronem do lądowania w Nowym Meksyku.

Lot kwalifikujący Boe-CFT (test w locie Boeinga dla załogi) powinien nastąpić jesienią z trzema astronauci Amerykanie.

Czwarty typ przewoźnika załogi

Starliner stał się czwartym typem pojazdu, który może przynieść ulgę załogomJEST.

otrzymał ostatni prom kosmiczny amerykański od 1998 (początek montażu stacji) do 2011 (koniec kursowania wahadłowców od NASA).

Został wprowadzony od listopada 2000 roku przez Sojuz Rosjanie (początek stałej okupacji kompleksu orbitalnego) oraz Od maja 2020 Rozmowa Smocza Załoga od SpaceX.

strzelanie do nukki

Ten wspaniały widok podejścia Starlinera został uchwycony z rosyjskiej jednostki laboratoryjnej MLM Nokkaprzez rosyjskiego astronautę Siergiej Korsakowna orbicie od 18 marca.

Statek jest w tle, a na pierwszym planie widać rufę statku 17- stolarz (a w szczególności silnik Delta Velocity), cysterna towarowa Northrop Grumman wisi od 21 lutego do modułu jednostki (węzła 1) terminala.

Ponad dwa lata spóźnienia

Historia nowego statku kosmicznego Boeinga, którego rozwój rozpoczął się w 2010 roku w ramach programu CCP Program Commercial Crew NASA jest objęty wieloma niepowodzeniami.

a Uruchamianie testu aborcyjnego na wyrzutni Zostały one wykonane 4 listopada 2019 r. z Nowego Meksyku, ale tylko dwa z trzech spadochronów zostały rozmieszczone.

Pierwszy bezzałogowy lot testowy doJEST, w grudniu 2019 r., ze swojej strony zakończył się. Nie bez powodu istnieje kilka błędów oprogramowania, które uniemożliwiają kapsułce ustawienie się na właściwej orbicie i osiągnięcie celu.

READ  Z 50% szczepieniami po raz pierwszy, Francja osiągnęła kamień milowy, ale nie może jeszcze ogłosić zwycięstwa

Zaplanowano więc drugi lot, przed pierwszą misją załogową. Ale nie mógł zostać wystrzelony w sierpniu 2020 r., Ponieważ Boeing musiał uporać się z zablokowaniem zaworów w układzie napędowym statku na wyrzutni…

Dlatego misja Boe-OFT 2 została opóźniona o ponad dwa lata. Nie oszczędzono wypadków, które wydarzyły się w pierwszym dniu rejsu między silnikami stanowiska pozwrotnego z odmową światła a cumą. buntowniczy moment…