Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Stany Zjednoczone osiągają cel szczepień Joe Bidena po miesiącu

W poniedziałek 2 sierpnia 70% dorosłych otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki Covid-19 w Stanach Zjednoczonych. Cel ten został osiągnięty miesiąc później niż wyznaczył prezydent Joe Biden.

Dane z Centers for Disease Prevention and Control (CDC), głównej agencji zdrowia w Stanach Zjednoczonych, pokazują, że 60,6% dorosłych i 49,7% całej populacji jest obecnie w pełni zaszczepionych. Joe Biden początkowo ogłosił cel osiągnięcia 70% liczby w dniu 4 lipca, w Święto Narodowe Stanów Zjednoczonych, jako symbol zwycięstwa nad pandemią. Jednak spowolnienie kampanii szczepień, szczególnie na tradycyjnie konserwatywnych obszarach Południowego i Środkowego Zachodu, a także wśród młodszych, biedniejszych i mniejszości etnicznych, uniemożliwiło krajowi osiągnięcie tego celu.

Jednak Stany Zjednoczone zaobserwowały w ostatnich tygodniach odbicie wskaźnika szczepień w regionach najbardziej dotkniętych niedawną falą Covid-19, spowodowane w dużej mierze pojawieniem się wysoce zaraźliwego wariantu delta. Średnia dzienna liczba spraw w całym kraju przekracza obecnie 60 000 i szybko rośnie. Jednak w sytuacji, gdy 80% osób powyżej 65. roku życia otrzymuje pełne szczepienie, liczba hospitalizacji i zgonów rośnie znacznie wolniej niż w poprzednich falach. Stany takie jak Arkansas, Missouri, Luizjana i Floryda odnotowały znaczny wzrost wskaźników szczepień.

Podczas gdy pojedyncza dawka szczepionek mRNA firm Pfizer i Moderna zapewniała silną ochronę przed wariantami prekursorowymi, nowe badania naukowe wykazały potrzebę dwóch dawek przeciwko wariantowi delta. Potrzeba trzeciej dawki dla niektórych grup, takich jak osoby z obniżoną odpornością, jest obecnie oceniana przez federalne władze ds. zdrowia.

CDC zaleciło również noszenie masek w pomieszczeniach w obszarach wysokiego ryzyka, nawet tym, którzy zostali zaszczepieni, po wstępnej analizie wykazała, że ​​osoby zaszczepione, pozytywne na Covid-19 z wariantem delta, były w stanie przenieść wirusa na inne osoby. .

READ  Po delcie do Europy dotarł gatunek Lambda, najbardziej odporny na szczepionki i najbardziej zaraźliwy