Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Solidne fundamenty do ambitnej ekspansji: polska firma Alsecco wybiera rozwiązania sieciowe i informatyczne Huawei

Okno do sukcesu

Założona w 1997 roku w Polsce firma Alsecco Window Factory jest dziś jednym z wiodących producentów okien, zatrudniającym ponad 800 pracowników i 960 partnerów obsługujących 18 krajów w Europie. Dysponując ogromną powierzchnią produkcyjną, która niedawno została powiększona do 32 400 metrów kwadratowych, firma oferuje szeroką gamę produktów, od okien i drzwi przesuwnych po rolety zewnętrzne i przeszklenia. Sukces firmy można przypisać jej ścisłemu zaangażowaniu w dostarczanie klientom produktów wysokiej jakości, a pracownikom narzędzi umożliwiających osiągnięcie sukcesu. Faktycznie proaktywna strategia firmy polegająca na inwestowaniu w najnowsze technologie przyniosła pozytywne rezultaty, a tysiące zadowolonych klientów cieszy się produktami wysokiej jakości po atrakcyjniejszych cenach dzięki niższym kosztom produkcji. Aby jednak umożliwić firmie przejście na kolejny poziom rozwoju, obecny system informatyczny nie jest już wystarczający.

Ambitne cele

Po powiększeniu w ostatnim czasie powierzchni produkcyjnej i dalszych planach ekspansji poza rynek europejski, firma zdała sobie sprawę, że nadszedł czas na unowocześnienie swojego zaplecza IT, w szczególności przechowywania i przetwarzania, a także sieci partnerów rozproszonych po całej Polsce i Europie . Ponadto Alsecco chciało dokonać nowej rundy inwestycji w swoje zakłady produkcyjne i pracowników. Rzeczywiście, efektywność – w komunikacji, logistyce, zarządzaniu danymi i bezpieczeństwie – jest niezbędna w funkcjonowaniu każdej dużej firmy, a brak nowoczesnego zaplecza IT nieuchronnie utrudnia rozwój.

Biorąc pod uwagę już zwiększoną wydajność w połączeniu z ambitnymi celami, nowy system informatyczny firmy musiał sprostać najbardziej wymagającym scenariuszom. Konieczne było także, aby system zapewniał najwyższy poziom bezpieczeństwa i stabilności, zapewniał całodobową dostępność danych i usług, zapewniając jednocześnie wystarczającą moc obliczeniową, aby sprostać szybkiemu rozwojowi i zmieniającym się potrzebom.


Gwarantowana ciągłość serwisu

Rozumiejąc wyjątkowe wyzwania stojące przed Alsecco, Huawei zaproponował rozwiązanie Metro Cluster, składające się z pamięci masowej Huawei OceanStor Dorado Full Flash z HyperMetro, dynamicznym, aktywnym rozwiązaniem pamięci masowej Huawei. Metro Cluster łączy w sobie technologię klastrów pamięci masowej i replikację synchroniczną, zapewniając stabilną ciągłość działania i ochronę przed ewentualną utratą danych. Rozwiązanie to jest wyjątkowo bezpieczne: chroni nie tylko przed utratą danych na skutek błędów systemu, ale także przed poważnymi awariami, takimi jak fizyczne zniszczenia na skutek powodzi czy pożarów, dzięki synchronizacji danych pomiędzy dwoma geograficznie oddzielonymi przestrzeniami magazynowymi. Dlatego awaria macierzy pamięci masowej nie spowoduje awarii systemu ani utraty danych. Krótko mówiąc, HyperMetro zapewnia dostępność danych przy zerowym docelowym punkcie odzyskiwania (RPO) i bliskim zerowym docelowym czasie przywracania (RTO) po awarii.

READ  Spór w Polsce o plan naprawy gospodarczej

Kluczowy element rozwiązania, pamięć masowa typu all-flash OceanStor Dorado, zaspokaja potrzeby w zakresie wydajności i przechowywania baz danych podłączonych do platformy zakupowej i magazynów. Macierze all-flash charakteryzują się platformą sprzętową nowej generacji, niezawodną architekturą SmartMatrix, pięcioma inteligentnymi chipami, pamięcią nieulotną flash (NVMe) i inteligentnym algorytmem FlashLink, zapewniając rekordową wydajność do 21 milionów operacji wejścia/wyjścia na sekundę ( IOPS) i do 800 gigabajtów przepustowości. Dzięki sprawdzonej dostępności na poziomie 99,99999% i rocznemu przestojowi wynoszącemu zaledwie trzy sekundy – OceanStor Dorado skutecznie zapobiega przestojom w świadczeniu usług.

Rozwiązanie obejmuje również szeroką gamę technologii oszczędzania energii, w tym technologię dynamicznego zarządzania energią (DEMT), hibernację komponentów, automatyczne włączanie i wyłączanie, automatyczną regulację, prędkość wentylatora oraz tryb aktywny/uśpienia. Razem te energooszczędne technologie zapewniają znaczne oszczędności, jednocześnie zmniejszając ślad węglowy firmy.

Szeroka współpraca

Będąc pod wrażeniem niezawodności, automatyzacji i wydajności rozwiązania Metro Cluster podczas pierwszego testu w 2019 r., Alsecco zdecydowało się pogłębić współpracę z Huawei, a także unowocześnić swój sprzęt sieciowy. Rozpoznając specyficzne potrzeby firmy, Huawei zarekomendował przełączniki rdzeniowe serii S6700, przełączniki dostępowe serii S5700 oraz serwery z rodziny FusionServer. Dzięki tym nowym dodatkom Huawei wprowadził kompletną i wszechstronną infrastrukturę, składającą się z macierzy all-flash z natywną architekturą NVMe – zapewniającą ultraszybkie czasy reakcji – wysokowydajnych serwerów stelażowych do wirtualizacji oraz przełączników wyposażonych w najnowszą technologię. Nowoczesna technologia protokołu internetowego (IP). Większa niezawodność i szybkość systemu przekładają się na wymierne oszczędności dla firmy. Produktywność pracowników wzrasta między innymi dzięki niezwykle krótkim czasom reakcji OceanStor Dorado.

„W tym roku rozpoczęliśmy budowę kolejnego zakładu produkcyjnego w Otmuchowie i będzie to już trzecie centrum danych wyposażone w sprzęt Huawei.”

Marcin Skipiński

Dyrektor IT, Członek Zarządu All Windows Group