Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Śmierć Elżbiety II: William i Harry spotkali Kate i Meghan przed Windsorem

Po kłótniach spotykają się na pamiątkę swojej babci. Książę William, następca koronyjego brat Harry, a także ich żony Kate i Megan zebrali się w sobotnie popołudnie przed pamiątkowymi kwiatami królowa Na Zamku Windsor.

bracia i ich żony, Słynie z tego, że przez kilka lat było zimnoCała czwórka poszła przy aplauzie zgromadzonego tłumu, aby oddać hołd zmarłej Elżbiecie II.

Wraz z tym masowym publicznym wystąpieniem braci i ich żon, pierwszym od 9 marca 2020 r., ci, których kiedyś nazywano „Wspaniałymi Czwórkami”, prawie ukradli przedstawienie nowemu królowi Karolowi III, który został ogłoszony królem zaledwie kilka godzin wcześniej. . A w sobotni wieczór zdjęcie kwartetu pojawiło się na pierwszych stronach głównych brytyjskich mediów, od BBC po Times i Guardiana.

Para spotkała się po raz pierwszy przed łożem z bukietami kwiatów składanymi przez setki osób, u bram zamku Windsor, gdzie król mieszkał przez większość ostatnich dwóch lat. Następnie wybierz się na pieszą wycieczkę słynnym „Long Walk”, długą drogą, która przecina park do zamku.

William i Kate z jednej strony, a Harry i Meghan z drugiej ściskali sobie ręce przez ponad 40 minut, rozmawiali długo z publicznością i całowali otrzymane kwiaty. „Mogę się przytulić?”, zapytała dziewczynka Megan, która skinęła głową i pochyliła się, żeby ją pocałować. Potem para odjechała tym samym samochodem.

Dwóch braci w konflikcie?

W komunikacie prasowym książę William złożył hołd swojej babci, honorując „mądrość” i „wygodę”, jaką miał przez całe życie. Moja żona miała jego rady i wsparcie od dwudziestu lat. Moje troje dzieci mogło imprezować w jego towarzystwie, budując wspomnienia, które zachowają do końca życia”.

To pierwsze publiczne wystąpienie Williama i Harry’ego prawdopodobnie skłoni do dyskusji angielskie gazety, które w ostatnich latach interesowały się szczegółami sporów między księciem a jego bratem i szwagierką Meghan Markle, które, jak się wydaje, nie był zbyt ceniony przez rodzinę królewską. Rodzina, w tym księżna Kate – ta ostatnia jest prywatnie oskarżona o to, że Meghan płakała przed ślubem.

READ  W pierwszym dniu rozprawy piosenkarka została opisana jako seksualny „drapieżnik”.

W 2019 roku Harry powiedział, że on i jego brat idą „dwiema różnymi ścieżkami”. Kilka miesięcy później ogłosił wraz z Megan: Chcą zdystansować się od rodziny królewskiej. Od tego czasu Harry i Meghan, którzy osiedlili się w Stanach Zjednoczonych, podwoili się na szokujących oświadczeniach: Krytyka rasizmu w rodzinie królewskiej – A także naciski ze strony paparazzi. William zaprzeczył wówczas, mówiąc: „Tak naprawdę nie jesteśmy rasistowską rodziną”.

Według królewskiego źródła cytowanego przez brytyjskie media, William postanowił odłożyć spór, zapraszając Harry’ego i Meghan, aby dołączyli do niego i jego żony na spacer po Windsor. Dzień wcześniej król Karol III najwyraźniej podał swojemu najmłodszemu synowi pomocną dłoń, cytując go w swoim pierwszym przemówieniu jako króla, wysyłając parze całą swoją „miłość”, gdy nadal budują swoje życie za granicą. Jeśli dwaj bracia pojawiają się razem, dwaj bracia pozostają rozdzieleni.

Czy śmierć królowej ociepla relacje między małżonkami? W tej chwili nic nie jest gwarantowane, ponieważ Wielka Brytania wkracza w okres żałoby przed pogrzebem królowej zaplanowanym na 19 września.