Thierry Breton zadeklarował, że Europa wyposaży się w „elektroniczną tarczę” i „elektroniczną rezerwę”
Komisarz europejski Thierry Breton ogłosił w środę, że Europa zamierza się wyposażyć „cyber tarcza”w tym „elektroniczna armia rezerwowa” , aby móc przeciwstawić się poważnym cyberatakom, takim jak te, których doznała Ukraina. Urządzenia te zapewni nowe rozporządzenie, Ustawa o CyberSolidarności, które wprowadzi 18 kwietnia.
„Naszą ambicją jest stworzenie „europejskiej tarczy cybernetycznej”, która umożliwi lepsze wykrywanie ataków. Obecnie od rozpoczęcia dystrybucji szkodliwego oprogramowania upływa średnio 190 dni [logiciel malveillant] A kiedy to jest odkryte?Pan Breton, odpowiedzialny za rynek wewnętrzny i cyfrowy, potwierdził na Międzynarodowym Forum ds. Cyberbezpieczeństwa. „Chcemy drastycznie skrócić ten czas do kilku godzin”.Uwolnienie.
Wraz z wojną na Ukrainie cyberataki w Europie wzrosły w ubiegłym roku o 140%. W tym kontekście zgromadzenie i koordynacja naszych sił na szczeblu europejskim jest bardziej potrzebna niż kiedykolwiek, ponieważ zagrożenie będzie się rozprzestrzeniać.Thierry Breton powiedział gazecie the pogłos. „przypadkowy”Dodał podczas wywiadu na kanale LCI w środę rano, że te działania nasilają się wśród krajów, które wysyłają broń na Ukrainę.
Wykrywanie ataków będzie powierzone europejskiej sieci sześciu lub siedmiu centrów operacyjnych bezpieczeństwa cybernetycznego (SOC), przewidzianych również w ustawie o cybersolidarności. Dodał, że jest wyposażony w superkomputery i systemy sztucznej inteligencji i będzie działał na wzór systemu satelitarnego Galileo.
Trzy główne główne centra operacyjne zostaną rozmieszczone w tym roku, nie czekając na głosowanie nad tym nowym rozporządzeniem.
Kolejna nowość: stworzenie a „Cyberrezerwa, złożona z kilku tysięcy uczestników, publicznych i prywatnych dostawców usług, na zasadzie dobrowolności, w celu wsparcia wysiłków obronnych w przypadku ataku”powiedział Thierry Breton. Ta elektroniczna rezerwa będzie gotowa do interwencji na żądanie dowolnego państwa członkowskiego.specjalnie.
Nowe rozporządzenie przewiduje również partnerstwo między państwami członkowskimi w celu zwiększenia odporności infrastruktury krytycznej UE (lotnisk, elektrowni, gazociągów, sieci elektroenergetycznych, kabli internetowych itp.) za pomocą scenariuszy ataków i testów penetracyjnych w celu wykrycia słabych punktów.
W przypadku poważnego ataku A.J elektroniczny mechanizm awaryjny Szybka wymiana informacji, wspólne zarządzanie kryzysowe i wzajemna pomoc. Inwestycja będzie Ponad miliard euro, z czego dwie trzecie jest finansowane przez Europę.powiedział do pogłos.
Wreszcie Unia Europejska musi się przygotować „Doktryna zapewniająca odstraszanie oraz aktywną i bezpośrednią politykę sankcji”. Tym samym nowe rozporządzenie zachęci zainteresowane państwa do przeprowadzenia działań ofensywnych po uznaniu ataku.
UE wyposażyła się już w arsenał legislacyjny, taki jak ustawa o cyberelastyczności Zapowiedziany pod koniec ubiegłego roku Common Rules for Connected Objects, czyli dyrektywa NIS2, która ma ukazać się w 2024 roku, nakłada na firmy nowe obowiązki w zakresie bezpieczeństwa.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce