Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Roman Polański pozywa Akademię po wykluczeniu

Roman Polański pozywa Akademię po wykluczeniu

Oscary będą musiały bronić się w sądzie w związku ze swoją ubiegłoroczną dyskwalifikacją pieszą #Ja teżfrancusko-polski reżyser Romana Polańskiego, który uciekł ze Stanów Zjednoczonych cztery dekady temu po przyznaniu się do porwania nieletniej. Jak wynika z wezwania wysłanego w sobotę do Agence France-Presse przez jego prawnika Harlanda Browna, Roman Polański (85 l.) złożył w czwartek pozew w Los Angeles w Kalifornii.

3 maja 2018 roku Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej, która przyznaje Oscary i zrzesza ponad 7 000 członków, ogłosiła… Roman Polański wykluczony w tym samym czasie co Bill Cosby, został skazany za napaść na tle seksualnym. Decyzja została przesłana dyrektorowi pocztą tego samego dnia „ze skutkiem natychmiastowym”.

„Rozsądna okazja, aby zostać wysłuchanym”

W tamtym czasie 54-osobowa Rada Zarządzająca akademii oświadczyła, że ​​przestrzega nowych standardów dobrego postępowania, które zostały przyjęte na początku ruchu. #Ja też Po upadku producenta Harveya Weinsteina.

Jednak Roman Polański w wezwaniu przygotowanym przez jego prawnika uważa, że ​​Akademia powinna była zapewnić mu „rozsądne powiadomienie” przed podjęciem jakichkolwiek działań w sprawie wykluczenia oraz „rozsądną możliwość bycia wysłuchanym”. W dokumencie tym określono, że Organizacja Hollywood, zrzeszająca specjalistów siódmej sztuki, zebrała się 26 stycznia, aby ponownie rozważyć i potwierdzić swoją decyzję.

Samantha Geimer wspiera Polańskiego w jego readmisji

„Procedury zastosowane przy deportacji Romana Polańskiego były sprawiedliwe i rozsądne. „Akademia podtrzymuje odpowiednią uchwałę” – odpowiedział w piątek rzecznik Akademii w oświadczeniu przesłanym do Variety. W 1977 roku Roman Polański przyznał się do defraudacji nieletniej Oskarżony o nielegalne stosunki seksualne z Samantą Geimer, wówczas 13-letnią.

Ten pojedynczy zarzut był efektem pozasądowego porozumienia z sędzią, po tym jak Polańskiemu przedstawiono początkowo poważniejsze zarzuty, w tym gwałt na nieletniej pod wpływem narkotyków. Samanta Gamerktóra dała już jasno do zrozumienia, że ​​wybaczyła Romanowi Polańskiemu, oznajmiła, że ​​wspiera go w procesie readmisji.

READ  Quinté PMU - Wytypuj KONKURS PRIX DU PONT DES ARTS 10 października 2022