Główni gracze we francuskim łańcuchu produkcji rolnej, od wielu lat gracze sezonowi, pochodzą głównie z Europy Wschodniej.
Młody rolnik – kredyt: Freepik
Od czasu zniesienia środków ograniczających związanych z kryzysem COVID-19 zatrudnienie zagranicznych pracowników sezonowych w sektorze rolnym ponownie wzrosło. Zagraniczna siła robocza jest teraz pożądana przez inne branże w kraju.
Dowiedz się z poniższych wierszy, dlaczego ten trend rośnie.
Pochodzą z Europy Wschodniej i Maghrebu
Od wielu dziesięcioleci francuskie rolnictwo jest uzależnione od siły roboczej z zagranicy. Jest od niego tak zależny, że u szczytu ograniczeń zdrowotnych związanych z Covidem stowarzyszenia rolników poprosiły o specjalne zezwolenia. Rzeczywiście, aby ocalić korsykańskie farmy klementynek, francuski Urząd ds. Imigracji i Integracji wysłał w październiku 2020 r. około 900 pracowników z Maroka. -Rodan.
Polska: partnerstwo uprzywilejowane
Na wschodzie Polska jest jednym z najbardziej reprezentowanych krajów z tą siłą roboczą. Ruch imigracyjny, którego początki sięgają początków XX wieku pod koniec wojny, która spustoszyła Europę. W ten sposób polscy chłopi, którzy emigrowali do Niemiec czy Ameryki, zaczęli kierować się w stronę Francji.
Wykwalifikowana siła robocza, która posiada już bardzo przydatne umiejętności w dziedzinach francuskich.
Niedobory okresu powojennego, a także zjawisko masowego exodusu ze wsi, które nastąpiło we Francji, zostały dopełnione, aby uświęcić instytucjonalizację tej siły roboczej w rolnictwie.
Od tego czasu wielu urzędników różnych szczebli patrzyło pozytywnie na to zjawisko i opowiadało się za jego ekspansją. W rzeczywistości pozwala rolnikom dotrzymywać terminów i zapewniać jakość zbiorów przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji.
W ten sposób, przekraczając wysiłki organów publicznych w celu ułatwienia Rekrutacja pracowników zagranicznych W sezonie SP są również bardzo ważnymi graczami w tym systemie.
Niektóre z nich umożliwiają kierownikom około 436 000 francuskich gospodarstw przeprowadzenie ukierunkowanej rekrutacji w Polsce, Rumunii i innych krajach wschodnich według własnych potrzeb.
Cztery razy więcej przyjazdów od czasu kryzysu
Po wznowieniu lotów komercyjnych specjalne ustalenia dotyczące podróży dla tych pracowników należą już do przeszłości. Ogólna tendencja w rozwoju siły roboczej jest jednak nadal wzrostowa.
Według raportów Generalnej Dyrekcji ds. Cudzoziemców we Francji (DGEF) i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych przed pandemią w 2019 r. wydano około 5 tys. zezwoleń na pobyt zagranicznym pracownikom sezonowym.
Agencja Tymczasowa Grupa bis pol HT która jest obecnie uznawana za lidera w zatrudnianiu polskich pracowników sezonowych, podaje, że liczba ta eksplodowała, przekraczając w pierwszym popandemicznym ćwiczeniu barierę 22 tys. zezwoleń.
Wykwalifikowana siła robocza, uproszczony system rekrutacji, niższe koszty i płace pracodawców oraz firmy pracy tymczasowej z siedzibą w Polsce, w szczególności oferujące wysokiej jakości usługi w języku francuskim. Oto formuła, która spodoba się rolnikom, a nawet pracodawcom z innych sektorów francuskiej gospodarki. Szczególnie hotele i restauracje przyglądają się teraz sezonowemu rynkowi. Rzeczywiście, po wystąpieniu niedoboru latem 2022 r. Międzynarodowa Federacja Praw Człowieka (główny związek zawodowy w sektorze) podjęła kroki w celu wynegocjowania z władzami Tunezji przybycia sezonowych pracowników zagranicznych do 2023 r.
„Profesjonalne rozwiązywanie problemów. Pragnący być pionierem kulinarnym. Przyjazny miłośnik piwa.”
More Stories
Najlepsze filmy związane z kasynami i zakładami bukmacherskimi
Podatki w zakładach bukmacherskich w Polsce – co warto wiedzieć?
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy