Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Recenzja Xiaomi Redmi Note 11: powrót poziomu podstawowego z dobrym stosunkiem ceny do jakości

Jak zwykle Xiaomi obnosi się ze swoimi modułami fotograficznymi na Redmi Note 11, ale tylko dwa z czterech są naprawdę przydatne. Jest to czujnik szerokokątny 50 MP i czujnik szerokokątny 8 MP. Kolejne dwa, jednostka makro i czujnik głębi, mają odpowiednio 2 megapiksele.

Moduł duży kąt: 50 MP, f/1,8

W przeciwieństwie do wielu modeli w tym segmencie cenowym, Redmi Note 11 nie ma jednostki głównej 64 MP, ale woli wybrać rozdzielczość 50 MP. Domyślnie urządzenie rejestruje 12,5-megapikselowe migawki dzięki technologii łączenie pikseli których już nie oferujemy.

50 megapikseli (100% kadrowanie)
12,5 megapikseli (100% kadrowania)

50 megapikseli (100% kadrowanie)
12,5 megapikseli (100% kadrowania)

W rzadkich smartfonach klip Full HD pozwala na ujęcia lepszej jakości, często bardziej szczegółowe lub z lepszą ekspozycją. Niestety tak nie jest w przypadku Xiaomi Redmi Note 11. Przy 12,5 MP czy 50 MP jakość obrazu będzie identyczna. Co najwyżej możemy powiększyć obraz z nieco większą dokładnością.

Honor 50 Lite
Xiaomi Redmi Uwaga 11

Jeśli wkład 50 MP pozostanie krótki, Redmi Note 11 działa dobrze w porównaniu z głównymi konkurentami. W porównaniu do Honor 50 Lite, model Xiaomi prezentuje lepiej wyeksponowany obraz, z lepszą deltą chromatyczną i niewielkim wzrostem ostrości w niektórych fragmentach naszej sceny.

Honor 50 Lite
Xiaomi Redmi Uwaga 11

W słabym świetle sytuacja jest taka sama. Zdjęcie wykonane Honor 50 Lite jest nudne, podczas gdy zdjęcie z Redmi Note 11 korzysta z lepszej ekspozycji i naturalnej ekspozycji. Jednak szum cyfrowy przebiega przez całe ujęcie.

Jednostka ultradużego kąta: 8 MP, f/2,2

Honor 50 Lite
Xiaomi Redmi Uwaga 11

Ekspozycja zdjęcia wykonanego modułem Ultra Wide Angle jest znacznie lepsza niż ta, którą zapewnia model Honor. To samo dotyczy kolorymetrii.

Honor 50 Lite
Xiaomi Redmi Uwaga 11

To samo w nocy. Chcąc zaprezentować jasny obraz, przetwarzanie programowe jest bardzo czułe. W efekcie detale są miażdżone przez cyfrowy szum. Dodajmy, że na krawędziach obrazu może pojawić się efekt winietowania. Uwaga, ten efekt nie jest tutaj zauważalny, ponieważ opieramy się tylko na środku ujęcia, ale jest to element, o którym warto pamiętać.

Jednostka przednia, pozycja pionowa i wideo

Z przodu Redmi Note 11 ma 13-megapikselową jednostkę, która nie przewyższa tych w sztuce selfie. Obraz nie jest dobrze zdefiniowany, jasność jest bardzo słabo zarządzana, a kolor staje się bardzo matowy.

Z drugiej strony pozycja pionowa okazała się bardzo dobra dla tego podstawowego modelu. Klip jest wysokiej jakości i nie zacina się w zwykłych szczegółach, takich jak włosy, owłosienie ciała, a nawet niektóre części ciała (ręce, palce lub uszy). Jedyną krytyką, jaką możemy mu skierować, jest poziom okularów, za które smartfon nie jest w stanie zaoferować idealnego efektu rozmycia.

Na wideo telefon może nagrywać w Full HD z prędkością 30 klatek na sekundę, zarówno z przodu, jak iz tyłu.

READ  CES 2023 - Displace: 55-calowy zasilany bateryjnie telewizor Oled z wyjątkowym i oszałamiającym zawieszeniem ściennym