Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

„Przerażający” obiekt odkryty w Drodze Mlecznej, bezprecedensowy obraz galaktyki

Wszechświat często wykracza poza wyobraźnię, by przedstawić nam sceny, których nawet sobie nie wyobrażaliśmy. Czy najnowsze odkrycie naukowców jest bliższe? scenariusz katastrofy ? Australijscy eksperci twierdzą, że odkryli nieznany obracający się obiekt w Drodze Mlecznej W przeciwieństwie do niczego, co widzieliśmy wcześniej.

„Nieco przerażające” zjawisko

Obiekt ten został po raz pierwszy zauważony przez ucznia korzystającego z teleskopu i nowej technologii, którą sam opracował, i co 18 minut wystrzeliwuje potężny podmuch energii radiowej przez pełną minutę. Rzeczy, które emitują energię we wszechświecie zostały zbadane i poznane, Ale według naukowców obiekt, który zapala się na minutę, jest bardzo niezwykły. Badania nadal próbują dowiedzieć się więcej.

Student, który odkrył ten nieznany obiekt, należy do zespołu astrofizyki Natashy Hurley Walker z Międzynarodowego Centrum Badań w Radioastronomii (ICRAR). „Obiekt pojawił się i zniknął w ciągu kilku godzin podczas naszych obserwacji”., o którym mowa w komunikacie prasowym. „To było zupełnie nieoczekiwane i trochę przerażające dla astronoma, ponieważ nic takiego nie ma na niebie”..

ICRAR dodał, że po przesiewaniu danych przez lata zespołowi udało się ustalić, że obiekt znajduje się około 4000 lat świetlnych od Ziemi, jest niesamowicie jasny i ma niezwykle silne pole magnetyczne. Teorie na temat tego, czym jest obiekt, mogą obejmować gwiazdę neutronową lub białego karła – termin używany na określenie pozostałości po zapadającej się gwieździe. Jednak wiele z odkrycia pozostaje tajemnicą.

Przeczytaj także: NASA pokazuje 60 lat sukcesów w jednym filmie

Serce Drogi Mlecznej, cudowna sceneria

Droga Mleczna jest pełna tajemnic. a Nowy wygląd Radio z South African Radio Astronomy Observatory (SARAO) daje bezprecedensową perspektywę do serca naszej galaktyki, zapewniając unikalny wgląd w tajemnicze zjawiska galaktyczne, takie jak gigantyczna czarna dziura W centrum naszej galaktyki. Zdjęcie pokazuje również kilka wbudowanych źródeł radiowych, które wskazują na obecność supermasywnych czarnych dziur z innych odległych galaktyk.

READ  Niesie nieco większe ryzyko rozwoju choroby krwi