Prezydent Tunezji został demokratycznie wybrany w październiku 2019 r. i od tego czasu przejął wszystkie uprawnienia. Niedawno ogłosił, że stara się o drugą kadencję
Wybory prezydenckie, które odbędą się w Tunezji 6 października.
Prezydencja republiki ogłosiła w komunikacie prasowym dymisję premiera Tunezji Ahmeda El Hachaniego w środę 7 sierpnia wieczorem bez oficjalnych wyjaśnień i mianowanie nowo mianowanego Ministra Spraw Społecznych Kamala Madouriego. Ahmed Al-Hashani zastąpił 1 sierpnia ub.r. Naglaa Boudina, którego także zdymisjonował bez oficjalnego uzasadnienia prezydent Kais Saied, który od czasu zamachu stanu 25 lipca 2021 r. zmonopolizował całą władzę w Tunezji.
Kais Saied, wybrany w demokratycznych wyborach w październiku 2019 r., trzy lata temu przyznał sobie pełnię władzy, odwołując wówczas swojego premiera i zawieszając, który później został rozwiązany. Po zmianie konstytucji w 2022 r. w celu stworzenia systemu hiperprezydenckiego i wyborze nowego parlamentu o bardzo ograniczonych uprawnieniach ogłosił niedawno, że ubiega się o drugą kadencję w wyborach prezydenckich, które odbędą się 6 października w Tunezji.
W ciągu dnia Ahmed Al-Hashani opublikował komunikat prasowy na temat spotkań w siedzibie rządu, zwłaszcza na temat trudnej sytuacji transportu publicznego. Kamel Maddoury, były szef Narodowego Funduszu Ubezpieczeń Zdrowotnych, objął to stanowisko w maju ubiegłego roku, zastępując Malka Al-Zahi, który został odwołany w tym samym czasie co minister spraw wewnętrznych Kamel Al-Feki, którego następcą został Khaled Nouri.
„Bacon ninja. Adwokat podróży. Pisarz. Nieuleczalny ekspert w dziedzinie popkultury. Zły maniak zombie. Ekspert od kawy przez całe życie. Specjalista od alkoholu.”
More Stories
Dlaczego zaangażowanie Korei Północnej budzi strach przed eskalacją w stosunkach z Koreą Południową
Stany Zjednoczone i Korea Południowa żądają od Pjongjangu wycofania swoich sił z Rosji
Rząd ogłasza trzydniową żałobę narodową, a liczba ofiar śmiertelnych sięga 72 ofiar