Portugalia i CR7 uciskają Polskę, Dania dominuje w Hiszpanii bólem

Portugalia pod wodzą Cristiano Ronaldo uda się do Warszawy, aby w sobotni wieczór zmierzyć się z Polską. Michael Propiers zdecydował się na ustawienie 3-5-2 obok napastnika Charlotte FC (MLS) Karola Świderskiego i Roberta Lewandowskiego, aby spróbować zdobyć drugie zwycięstwo w Lidze Narodów. Ze swojej strony Roberto Martinez grał w ustawieniu 4-3-3, z Bruno Fernandesem, Rubenem Nevesem i Bernardo Silvą w środku, podczas gdy Cristiano Ronaldo grał z przodu w ataku obok Rafaela Leo i Pedro Neto.

Reszta po tej reklamie

Bernardo Silva (26.) objął prowadzenie po fenomenalnym uderzeniu głową dominującego Portugalczyka Bruno Fernandesa. Dziesięć minut później Raffaele Leo minął polską obronę, po czym oddał strzał, który trafił w słupek Lukasa Skorupskiego. Cristiano Ronaldo, który dobrze podążał, pozwolił sobie na przewagę i zakończył grę Selekau Przed przerwą (37.), tuż przed przerwą. Wracając z szatni, Polska zmniejszyła wynik po bramce Piotra Zielińskiego (78.), a następnie samobójczy gol Jana Bednarka (88.) przypieczętował zwycięstwo gości. Trzecim zwycięstwem w tylu meczach Portugalia umacnia swoje miejsce na szczycie grupy 1 i dzieli ją tylko jedno zwycięstwo od sprawdzenia swojego miejsca w ćwierćfinale w marcu przyszłego roku. Polska jest na trzecim miejscu.

czytać
WIDEO, PORTUGALIA: Znakomita asysta Bruno Fernandesa przy Bernardo Silvie

Hiszpania może podziękować Martinowi Zupimendiemu

Hiszpania, niepokonana od 12 meczów, podejmie Danię na stadionie Enrique Roca w Murcji. W związku z tym szokiem w Grupie 4 Luis de la Fuente zdecydował się wystawić Martina Zubimendiego, aby zrekompensować nieobecność Rodriego, a także Fabiana Ruiza, Lamine’a Yamala, Petriego, Michaela Oyersbala i zaufanego kapitana Alvaro Moratę. . Z drugiej strony Kasper Tolberg był preferowany nad Rasmusem Hojlundem na czele duńskiego ataku, flankowanego przez Alberta Kronbacka i Christiana Eriksena. Mimo wyraźnej dominacji Hiszpanii w pierwszej połowie, na drugą połowę musieliśmy poczekać Róża Dzięki Martinowi Zubimendi (79.) i kolejnemu zwycięstwu.

W innych meczach tego wieczoru Serbia pokonała Szwajcarię (2:0) po samobójczym golu Niko Elvediego (45. + 1) i dwóch bramkach Aleksandara Mitrovicia (61.). Dzięki temu zwycięstwu Serbowie są o jeden punkt za Danią w Dragusinie (36. miejsce). Trzecie zwycięstwo w ciągu trzech meczów Rumunów, liderów grupy 2. Ostatecznie Białoruś i Irlandia Północna podzieliły się w grupie 3 na trasie D z równym wynikiem (0-0).

READ  Live Euro - Deszcz paczek z powodu przypadków koronawirusa

Wszystkie wyniki od 20:45.

Trasa A

Grupa 1

Polska 1 – 3 Portugalia : Piotr Zieliński (78.) / Bernardo Silva (26.), Cristiano Ronaldo (37.) i Jan Bednarek (CSC, 88.)

Grupa 4

Hiszpania 1 – 0 Dania: Martin Jupimendi (79.)

Serbia 2: 0 Szwajcaria: Nico Elvedi (CSC, 45.+1) i Aleksandar Mitrovic (61.)

Trasa ok

Grupa 2

Cypr 0 – 3 Rumunia : Tennis Man (16.), Razvan Marin (25 SB) i Radu Dragusin (36.)