Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska UltraLiga staje się ligą niecertyfikowaną

Polska UltraLiga staje się ligą niecertyfikowaną

Po licznych dyskusjach Liga ogłosiła kilka dni temu, że podjęła decyzję o przekształceniu się w ligę nieakredytowaną, co będzie obowiązywać od sezonu 2024. Wśród zapowiadanych zmian liczba uczestniczących drużyn zostanie zmniejszona z dziesięciu do ósmej.

Złe wieści dla Ultraligi

Zaktualizowano 30 października 2023 r : Po kilku tygodniach dyskusji wewnętrznych i ze społecznością Ultraliga podjęła decyzję o zmianie swojego statusu począwszy od 2024 r. W ogłoszeniu w mediach społecznościowych organizatorzy wskazali, że w przyszłym roku Ultraliga stanie się ligą niecertyfikowaną.

Po kilku tygodniach dyskusji i refleksji zdecydowaliśmy się ograniczyć naszą działalność i zostać nieakredytowanym ERL. Podjęta przez nas decyzja otwiera drogę do stałego wzrostu poziomu konkurencji w kolejnych latach. Zapewnia ciągłą stabilność i długoterminowy rozwój. W rezultacie w lidze odnotujemy spadek liczby uczestników. Na ostateczną listę musimy jednak jeszcze poczekać. – Od przyszłego roku liczba uczestniczących drużyn wzrośnie z dziesięciu do ośmiu. Wkrótce ogłosimy także drużyny, które wezmą udział w przyszłorocznej Ultraliidze. Ich wybór będzie uzależniony od wcześniejszej współpracy i zaangażowania organizacyjnego w rozwój ligi i wyniki e-sportu.

Dlaczego rezygnujemy z akredytacji? Uważamy, że jest to skuteczniejsze podejście do radzenia sobie z obecną sytuacją na polskim rynku. Główną zmianą jest przejście do ośmiu zespołów. Cofnięcie akredytacji wiąże się z innymi zmianami. Dotyczy to jednak przede wszystkim nas, organizatorów i naszych partnerów, czyli naszych zespołów, o których poinformujemy w odpowiednim czasie. Jeśli chodzi o wybór uczestników Ultraligi na przyszły sezon, będzie to nasza bezpośrednia decyzja, oparta na naszych doświadczeniach, pomysłach i obserwacjach z poprzednich lat. Naszym głównym celem przy doborze zespołów będzie stworzenie odpowiedniego ekosystemu. A także stworzyć scenę, w której można się dobrze bawić.



Artykuł z 6 października 2023 r : Pod koniec 2022 roku Riot Games ujawniło swoje nowe plany dotyczące League of Legends (LoL Esports) w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA) na rok 2023. Najważniejszym z nich było połączenie Europy z Turcją, WNP i region MENA w celu stworzenia regionu EMEA, ujednoliconego regionu konkurencyjnego, tworząc w ten sposób wielopoziomowy system dla e-sportu. W ramach reorganizacji EMEA i Europejskich Lig Regionalnych (ERL), TCL (Turkish Championship League) i AL (Arab League, dawniej Arab Intel Cup) zostały połączone w ERL Circuit, którego nazwę zmieniono z tej okazji.

READ  „J'Accuse” Romana Polańskiego: wśród kontrowersji reżyser nie pojedzie na Festiwal Filmowy w Wenecji

Dodanie tych dwóch nowych lig do ekosystemu doprowadziło również do przeglądu akredytacji dla lig ERL. W tym czasie potwierdzono, że istnieje 5 autoryzowanych lig ERL: SuperLiga, LFL, Prime League, TCL i UltraLiga. Jednak ostatnie raporty krążące w Internecie sugerują, że UltraLiga może utracić status ligi akredytowanej i stać się nieakredytowaną ligą ERL, podążając tą samą drogą, co National Soccer League (NCL), która utraciła akredytację w zeszłym roku.

Z informacji zamieszczonych na portalu Plex wynika, że ​​UltraLiga, czyli polska narodowa liga legend, najprawdopodobniej w przyszłym roku utraci status ligi certyfikowanej. Decyzja ta, rozważana przez Riot Games, może spowodować, że liga utraci wiele korzyści, jakie posiada jako liga usankcjonowana. Jedną z najbardziej zauważalnych zmian jest możliwość utraty jednego lub większej liczby miejsc w turnieju EMEA Masters, które zostaną przydzielone innym ligom. Obecnie UltraLiga ma dwa miejsca na żywo, w których rozgrywane jest główne wydarzenie EMEA Masters.

Dodatkowo liga prawdopodobnie doświadczy znacznego spadku puli nagród i przesunie się z 10 do 8 drużyn. Zmiany te pojawiają się w czasie, gdy krążą pogłoski, że Riot Games rozważa zmianę formatu turnieju EMEA Masters na rok 2024. W lipcu ubiegłego roku raporty wskazywały, że podobnie jak w przypadku turnieju LEC, ligi ERL mogłyby przyjąć format trzech dywizji. Europejskie biuro Riot Games rozważa również wprowadzenie górnego limitu wynagrodzeń w ligach ERL, co jest inicjatywą ogłoszoną niedawno dla LEC pod nazwą Sports Financial Rules (SFR). Te nowe regulacje finansowe mają na celu poprawę długoterminowej stabilności finansowej i równowagi konkurencyjnej LEC poprzez ustalenie minimalnych i maksymalnych wydatków, a także nałożenie opłat SFR w przypadku ich przekroczenia.