Warszawa zobowiązała się ograniczyć podwyżki cen ogrzewania do 40 proc., a skutki wojny na Ukrainie odczują portfele czytelników w tym roku wyborczym.
„Rada Ministrów uznała pilność tego projektu, ponieważ przedsiębiorstwa użyteczności publicznej gospodarstw domowych potrzebują natychmiastowego wsparcia w postaci zmniejszenia obciążeń cieplnych w kontekście rosnących cen paliw” – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Wersja robocza.
Zgodnie z projektem, jeśli ceny sieci ciepłowniczej wzrosną o ponad 40% w stosunku do cen z 30 września 2022 r., przedsiębiorstwa energetyczne otrzymają rekompensaty, które nie będą przenoszone na klientów.
Jeśli środek wejdzie w życie, zostanie sfinansowany z funduszu utworzonego w celu pomocy przedsiębiorstwom dotkniętym pandemią Covid-19. Pieniądze na ten fundusz pozyskano z obligacji wyemitowanych przez publiczny fundusz PFR i publiczny bank rozwoju BGK.
W 2022 roku Polska obiecała ograniczyć podwyżki rachunków za ogrzewanie do 40%, ale niektórzy konsumenci otrzymali rachunki z podwyżkami cen o ponad 100%.
(1 $ = 4,3474 zł)
„Guru mediów społecznościowych. Bardzo upada. Wolny fanatyk kawy. Entuzjasta telewizji. Gracz. Miłośnik internetu. Nieskrępowany wichrzyciel.”
More Stories
Oscary 2025 – kto w tym roku zdobył
Euro 2024: Holandia od tyłu pokonała Polskę w finale grupy C przeciwko Francji
W Polsce protest przeciwko wykorzystaniu sztucznej inteligencji w radiu