Polska po eliminacjach przeciwko Walii znalazła się w grupie bluesowej na Euro

Polska zakwalifikowała się do Mistrzostw Europy wygrywając w rzutach karnych (0-0, 5-4 tab) we wtorek wieczorem w finale toru A eliminacji przeciwko Walii i znajdzie się w grupie D Francji i Holandii. I Austrii.

W pierwszej kadencji kapitan Walii Ben Davies mógł dwukrotnie zapewnić swojej drużynie przewagę. W 17. minucie jego główka uderzyła w polską poprzeczkę, a drugi w siatkę, zanim został anulowany z powodu spalonego. Po powrocie z szatni Wielka Brytania po raz kolejny opuściła mecz otwarcia. Tym razem Wojciech Szczęsny rozłożył się, blokując strzał Kiefera Moore’a.

Polska nie oddała ani jednego strzału

Po 90 minutach, podczas których Polska nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę, doszło do dogrywki. Jeszcze bardziej odważne było to, że partnerzy Roberta Lewandowskiego niemal otworzyli wynik podkręconym strzałem Jakuba Piotrowskiego (100. miejsce), który minął słupek. Wreszcie pod koniec niepewności Polska zakwalifikowała się po rzutach karnych, nie zdobywając ani jednej bramki przez 120 minut.

Lewandowski i jego koledzy z drużyny spotkają się z The Blues 25 czerwca w Dortmundzie, podczas trzeciego i ostatniego dnia europejskiej fazy grupowej.