Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska: lider partii rządzącej atakuje „niemiecką hegemonię”

Szef rządzącej w Polsce konserwatywnej partii nacjonalistycznej Jarosław Kaczyński potępił w sobotę „hegemonię” Niemiec nad Europą, zarzucając im, że chcą realizować plany, które chciały zrealizować środkami wojskowymi środkami pokojowymi.

Pan Kaczyński, uważany za głównego siłacza i stratega rządzącej prawicy, przyzwyczajony do ataków na Niemcy i Unię Europejską, wygłosił przemówienie w Legnicy na południowym zachodzie kraju w ramach swojego tournée po województwach perspektywa wyborów parlamentarnych zaplanowanych na jesień 2023 r.

Powiedział, według Parlamentarnej Agencji Informacyjnej, że siła Europy tkwi w sile jej państw, aw dużej mierze w sile suwerennych państw.

Potępił „sytuację dominacji, sytuację, w której drogą pokojową jeden z krajów europejskich, dziś największy po Rosji, zrealizował plany, które chciał osiągnąć środkami militarnymi. Jest to droga, która prowadzi do kryzysu i nieszczęścia.Nie tylko z Polski, ale także z Europy.Kaczyński powiedział.Także z tego kraju,Niemiec.

Wraz z antyniemiecką i eurosceptyczną retoryką, która zdaniem polskiej opozycji jest przynajmniej częściowo powiązana z kampanią wyborczą, polskie władze rozpoczęły ostatnio ofensywę dyplomatyczną, domagając się od Niemiec reparacji wojennych za II wojnę światową, szacowanych przez Warszawę na 1300 mld euro. euro.

Według Niemiec Polska zrzekła się reparacji wojennych w 1953 r. i wielokrotnie potwierdzała to zrzeczenie się.

W tym kontekście pod koniec listopada Warszawa odrzuciła niemiecką propozycję wysłania do niej systemu obrony przeciwlotniczej Patriot, po fatalnym w skutkach upadku pocisku rakietowego w Polsce. Polski rząd zaproponował Niemcom przekazanie tego sprzętu Ukrainie.

READ  Quinté PMU - znak PRIX DU MEDOC 27 lipca 2022