Polska – Holandia (1-2): Wout Weghorst prowadzi Batavians do Euro 2024, podsumowanie meczu

16:55

Koniec życia

To koniec tego życia. Do zobaczenia za kilka minut na pozostałych meczach Euro 2024: Słowenia – Dania, o 18:00.

Koniec meczu. Holandia o włos zwyciężyła

Oranje tymczasowo prowadzą w grupie D dzięki Woutowi Weghorstowi.

90’+2 – Pięć minut doliczonego czasu gry

Holandia zmierza w kierunku bolesnego zwycięstwa.

89′ – Verbruggen ponownie ratuje Holandię

Bramkarz blokuje strzał Piotrowskiego z okolic punktu karnego i utrzymuje przewagę Holendrów.

87′ – Treningowe zwycięstwo Koemana

Uygurus wywrócił mecz do góry nogami swoją pierwszą bramką w 80. minucie.

84′ – Weghorst dostarcza do Holandii (2-1)

Gigant mierzący 1,97 m swoim pierwszym wolejem dał Polakom piłkę, przejmując piłkę od Nathana Ake w kierunku pola karnego. 2-1!

82′ – Jacopo robi krok do przodu

Zawodnik Liverpoolu strzelił swojego dziesiątego gola w reprezentacji.

79′ Na boisko wchodzą Wout Weghorst i Jeremy Frimpong

Holland chce dodać rozmiar. Wychodzą Jacopo i Depay.

77′ – Zieliński rezygnuje z miejsca

Kapitan odchodzi, a jego miejsce zajmuje Piotrowski. Chesney dziedziczy kapitana.

75′ – Verbruggen uspokaja wszystkich

Bramkarz wzbija się w powietrze i łapie uciekający dośrodkowanie. Holandia wróciła do fazy przejęć.

73′ Malen dostaje rzut rożny

Kolejny atak pomarańczy na prawą flankę. Malin próbuje przytłoczyć i wywalczyć rzut rożny, ale to nic nie daje.

71′ – Szczęsny nadal imperialny

Dumfries znajduje się na głębokości 6 metrów od środka, po prawej stronie. Polski bramkarz wychodzi pod piłkę.

70′ – Polska blisko ósmego wyrównania?

Połowa meczów Polski w Mistrzostwach Europy zakończyła się remisami (7/14), co stanowi najwyższy odsetek remisów w przypadku drużyny, która brała udział w więcej niż jednej edycji.

65′ Dumfries wrzuca piłkę w pole karne

Zaskoczony Donyellem Malenem Denzel Dumfries próbuje szczęścia w okolicy. Piłka odbiła się nieznacznie i wyleciała w dalszy słupek.

63′ – Holandia cierpi

Zespół Pomarańczowych był mniej spokojny i popełnił kilka błędów w podaniach, które oddały piłkę Polakom.

61′ – Van Dijk wyrzucony z boiska

Szymański dośrodkował, ale Van Dijk blokuje zagrożenie. Polska podnosi się po cierpieniach.

59′ Decydujący Verbruggen

Jakub Kjoor otrzymuje dośrodkowanie z dalekiego słupka i podaje z lewej strony, ale holenderski bramkarz blokuje go z niewielką ingerencją, ale obecny.

57′ – Zespół Orange decyduje o losach meczu

W obliczu zwartej masy Holendrzy czekają i próbują oskrzydlić.

54′ – Simons nie jest w dobrej formie

Po dośrodkowaniu Frankowskiego zablokował Stefan de Vrij, Holandia szybko przeprowadziła kontratak. Cody Jacobo naprawia i zmienia Simonsa w okolicy, ale numer 7 nie jest odpowiedni.

52′ – Holandia robi wrażenie

Zawodnicy Koemana wywierają dużą presję, co obecnie niepokoi Polaków.

50′ Simons traci kontrolę nad piłką

Pomocnik Lipska nie panuje nad piłką, co utrudnia mu wślizg Salamona. Uruchom piłkę.

48′ – Kiyoor poświęca się

Polski obrońca odpowiada na strzał Reindersa filcowym wślizgiem.

47′ – obrona Szczęsnego

Jacobo dośrodkował z dalekiego słupka do Dumfriesa, który głową skierował piłkę do siatki. Tragarz przechodzi przez ścieżkę i odciąża swoją rodzinę.

46′ – Znowu zaczynamy

Początek Pomarańczy.

ton metrycznych. Narysuj teraz

Po rzucie rożnym Holandia szybko odpowiedziała dzisiejszego popołudnia dzięki natchnionemu Cody’emu Jacobo. Autorowi wielu ciekawych straganów, Memphisowi Depayowi zabrakło precyzji przy ostatnim sygnale, aby zapewnić swojej drużynie przewagę.

45′ Reynders trafia w piłkę

Około trzydzieści metrów na lewo Tijani Reynders próbował z daleka szczęścia, ale bezskutecznie.

44′ – Aki budzi się

Obrońca City dobrze wraca do Frankowskiego, który traci początkową przewagę nad obrońcą. Kontratak został wyeliminowany.

42′ Cody Jacobo nie zdobywa drugiego gola

Gracz Liverpoolu na koniec fazy posiadania. Nathan Ake skręca w lewo i zostaje przedstawiony. Znajduje swojego środkowego obrońcę Jacopo, który strzela pierwszego gola. Jego strzał właśnie się skończył.

41′-Holandia, historyczny kraj europejski

Holandia strzelała średnio 1,67 gola na mecz w Pucharze Narodów Europy (65 w 39 meczach), co stanowi najwyższy odsetek spośród wszystkich drużyn w turnieju.

40′ – Zespół Orange wycofuje się

Na holenderskiej połowie przyszła kolej Polaków, aby zademonstrować swój styl posiadania piłki. Holland cofnął się o krok.

38′ – Sąd partyjny

Obydwa kraje wypowiadają się na trybunach w dobrej atmosferze.

37′ Co za gest Depaya

Odwrócony tyłem do gry Memphis odwraca się do pomocy i wykonuje podwójne podanie, aby wykończyć Romanczuka, który nie ma innego wyjścia, jak tylko faulować.

35′ – artyleria holenderska

Pomarańczowi oddali dziewięć strzałów, w tym trzy celne.

33′ – Początek

Nadeszła kolej Polski na atak na obóz Holendrów, początek meczu pełen energii!

29′ – Jacopo wyrównuje (1-1)

Logicznie rzecz biorąc, Cody Jackpo wyrównuje! Najwybitniejszy zawodnik od początku poprawia i wraca do środka prawą nogą. Uderza w krawędź obszaru. Piłkę zablokowali bramkarz Salamona i Chesneya. 1-1!

27′ – Holandia się nie rozpada

Choć na razie mecz wydaje się sprzyjać Polsce, Holandia zintensyfikowała ataki i podwoiła wysiłki w kierunku remisu.

23′ – Kolejna szansa Holendrów!

Simmons rzuca Memphisem na prawo od obszaru. Z wąskiego kąta były zawodnik Lyonu próbuje oddać dośrodkowanie, ale nikt za nim nie podąża.

22′ – Trafia z Memphis

Po słabej rekonwalescencji Polski, Orange ponownie odzyskał piłkę, a Simons rozpoczął konwersję. Memphis Depay jednym dotknięciem przyjmuje piłkę w polu karnym i strzela nogą. Skóra leci na trybuny.

20′ – obrona Szczęsnego

Virgil van Dijk uderza bezpośrednio z rzutu rożnego. Bramkarz Juventusu broni.

19′ – Holandia wraca do obozu przeciwnika

Holland kładzie nacisk na prawą stronę i wzywa Denzela Dumfriesa, który wykonuje rzut rożny.

17′ – Boxa otwiera wynik (1-0)

Środkowy napastnik po rzucie rożnym wyprzedził Dumfriesa i głową (1-0) otworzył wynik.

15′ – Pierwszy sukces Fairmana

Pomocnik został ukarany karą za jedno trafienie w Szymańskiego.

14′ Strzał Simonsa mija się z bramką

Po tym, jak Firman potknął się na prawej półprzestrzeni, Xavi Simons zrobił krok do przodu i oddał strzał, ale dośrodkowanie było zbyt małe, aby trafić w bramkę.

13′ – Urbański uznany za spalonego

Wykorzystując podanie prostopadłe, zawodnik z numerem 26 chce dośrodkować, ale zostaje uznany za spalonego.

12′ – Van Dijk wygrywa w powietrzu

Holender zwyciężył kosztem Adama Buxy, mimo wzrostu sięgającego 1,93 m.

11′ – Simon atakuje swoich kibiców

Naciski Xaviego Simonsa spowodowały, że Polska straciła piłkę. Zawodnik Lipska atakuje swoich kibiców i kolegów z drużyny.

9′ Reynders nie może złapać bramki

Znaleziony przez Veermana po prawej stronie pola, z Schoutenem Reinjdersem służącym z tyłu. Pomocnik Milanu popełnia błąd w polu karnym.