Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska dostarczyła podobno 200 czołgów T-72 siłom ukraińskim

Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ogłosił w zeszłym tygodniu, że armia brytyjska może wysłać do Polski czołgi Challenger 2, aby umożliwić jej dostarczenie na Ukrainę części swoich czołgów T-72, odziedziczonych po sowieckiej epoce, w celu konfrontacji z siłami rosyjskimi. Najechać. W przypadku Londynu pomysł polegał na wypełnieniu potencjalnego niedoboru mocy przed dostawą 250 M1A2 SEPv3 Abrams, które Warszawa zamówiła w USA za co najmniej pięć miliardów euro.

Pod względem kawalerii pancernej armia brytyjska nie jest tak dobrze wyposażona, jak jej francuski odpowiednik. Obecnie ma tylko 225 Challengera 2… Zgodnie z planami ogłoszonymi w 2021 roku ma on zostać oddzielony od 77 egzemplarzy, a pozostałe zostaną doprowadzone do standardu „Challenger 3”. Z kolei armia polska ustawia w szeregu ponad 600 czołgów, w tym 247 czołgów Leopard 2 pochodzenia niemieckiego, 232 BT-91 Towardi i 127 T-72, a także 257 czołgów umieszczonych w rezerwie.

Na marginesie spotkania zorganizowanego przez Stany Zjednoczone 26 kwietnia w Ramstein [Allemagne]W którym ponad czterdzieści krajów zostało zaproszonych do dostarczenia aktualnych informacji o dostawach sprzętu wojskowego do Kijowa, premier Mateusz Morawiecki potwierdził, że Polska dostarczyła T-72 do ukraińskich sił, nie podając dokładnej liczby. „Kiedy przyjdzie czas, przekażemy te informacje” – powiedział w rozmowie z Polsat News.

„Dzisiaj nasza broń służy do obrony naszej niepodległości, ale 500 kilometrów od polskiej granicy” – powiedział Morawiecki.

Jeśli chcemy wierzyć Podane informacje Jak podało Polskie Radia, 29 kwietnia pomoc warszawska była rezultatem, bo chodzi o 200 czołgów T-72 przekazanych siłom ukraińskim, a także dziesiątki wozów opancerzonych BMP-1, wyrzutnie BM-21 , pociski GRAD, pociski Piorun Ręczna, sucha amunicja, samobieżne haubice 2S1 Goździka oraz pociski powietrze-powietrze do MiG-29.

Jednak jednym z pytań, które w końcu się pojawią, jest zdolność armii ukraińskiej do zintegrowania całego obiecanego sprzętu i uzbrojenia. [et qu’elle a déjà reçus]. Tak więc 200 czołgów T-72 [mis en oeuvre par un équipage de trois hommes] Odpowiada czterem pułkom pancernym armii francuskiej …

READ  « Vendredi tout est permis » z 29 stycznia 2021 r. : qui sont les invités de ce soir, une speciale 10ème anniversaire ?

W każdym razie w tej chwili rząd brytyjski nie powiedział nic o możliwości wysłania Challengera 2 do Polski w celu zastąpienia T-72, który został wysłany na Ukrainę. Jednak armia brytyjska rozmieści łącznie 72 po wschodniej stronie NATO [ainsi que 12 canons automoteurs AS90 et 120 véhicules blindés Warrior] W ciągu najbliższych kilku tygodni.

Ale jeśli chodzi o ćwiczenia „Defender”, które odbędą się w Polsce w maju przyszłego roku, poinformowało brytyjskie Ministerstwo Obrony [MoD] Zapowiedział udział 1000 żołnierzy Kawalerii Królewskiej i szwadronu C Lekkiej Kawalerii. Manewry te obejmą wysyłkę Challengera 2, wysłaną z magazynu w Senelager w Niemczech.