Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Polska cierpi na kilka bezprecedensowych cyberataków

Bolonia To jest właściwie W oczach hakerów, kraj cierpi z powodu fali cyberataków. Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa Błońska zapowiedziała, że ​​polski parlament spotka się w środę na zamkniętym posiedzeniu, aby omówić sprawę i podjąć decyzje.

„Będziemy słuchać wyjaśnień i informacji od premiera”. Mateusz Morawiecki, który poprosił o tę sesję, powiedział dziennikarzom Małgorzata Kidawa Błońska. Ze swojej strony powiedział, że Mateusz Morawiecki chce podczas tej sesji przedstawić posłom poufne dokumenty związane z masową skalą cyberataków.

„Jesteśmy celem bezprecedensowego cyberataku na Polskę, na polskie instytucje i użytkowników skrzynek pocztowych”.Rzecznik rządu Peter Mueller powiedział prywatnej telewizji Pulsat News.

W zeszłym tygodniu minister odpowiedzialny za Narodowy Program Szczepień Michel Dorczyk padł ofiarą cyberataku na jego skrzynkę pocztową. Niektóre e-maile zostały wysłane do wiadomości Telegram.

Rozmiar ataku “Ma szeroki zakres i dotyczy nie tylko ministra Durczyka, nie tylko członków rządu, nie tylko (konserwatywno-nacjonalistycznego, rządzącego) PiS, ale sporej grupy ludzi” – powtórzył Peter Muller.

Tak powiedział po ataku Michel Dorczyk „Składnia i język komunikatów, a także metadane publikowanych plików wskazują, że ten materiał może być przygotowany i przetworzony przez osoby rosyjskojęzyczne”. Niektóre media twierdzą też, że skrzynka mailowa ministra zawierała oficjalne dokumenty, w tym pewne tajemnice. Ale strona główna zapewnia nas, że tak nie jest. Z drugiej strony hakerzy wzięli na cel portale społecznościowe żony ministra.

READ  Nikolaj Coster-Waldau (Game of Thrones) opowiada o swoich ulubionych programach, w tym o Ten Percent