Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pod tytułem „No pasaran” około dwudziestu raperów wypowiedziało się przeciwko RN

Pod tytułem „No pasaran” około dwudziestu raperów wypowiedziało się przeciwko RN

Minęły trzy tygodnie i – z kilkoma nielicznymi wyjątkami – nie powiedzieli ani słowa na swoich portalach społecznościowych ani na nagłówkach gazet. Bardziej agresywnych i gadatliwych raperów znaliśmy zwłaszcza po pierwszej turze wyborów prezydenckich w 2002 roku, kiedy Jean-Marie Le Pen zmierzył się z Jacques’em Chiracem. Nawet Cole Sheen z NTM i Echnaton z IAM zostali następnie włączeni do wspólnego wezwania do głosowania przeciwko Frontowi Narodowemu. W następstwie zamieszek w 2005 r. Joey Starr i jego grupa Diary Duties również zmobilizowali się, aby zapewnić młodym ludziom wpisanie na listy wyborców. Diames napisał dwa artykuły przeciwko Frontowi Narodowemu, Marynarka wojenna (2004) i Moim krajem jest dla mnie Francja (2006).

Przeczytaj opowieść: Materiał jest zastrzeżony dla naszych subskrybentów „Młodzież gniewa Front Narodowy” – powrót rozwiązłego hasła od czterdziestu lat

Dzień po wyborach europejskich zdominowanych przez Zgromadzenie Narodowe i po ogłoszeniu rozwiązania Zgromadzenia Narodowego nic… ledwie felieton w gazecie codziennej i kilka filmików młodych artystów, jak choćby rapera Daniela na Instagramie. I namawianie młodych ludzi do głosowania. Ale co z zawodnikami wagi ciężkiej, takimi jak Ninho, SCH i Gazo?…

23:45 poniedziałek 1każdy W lipcu około dwudziestu raperów w końcu przerwało tę ciszę. Są wśród nich Akhenaten, ale także Ghost, House of Bacardi, niektórzy liderzy branży rapowej, jak Fianso, Soso Manis, Mac Tyre, Demi Portion i wreszcie niektóre turbiny młodszego pokolenia, jak Zola, Kerchak czy RK. Producent koreański i projektant Ramadan El-Tohamy we współpracy z nimi nagrał piosenkę trwającą czterdzieści dziewięć i czterdzieści trzy minuty. Żadnego PasaranaZainspirowany hasłem hiszpańskich republikanów przeciwko faszyzmowi Franco i rapową piosenką przeciwko prawu Debre w 1997 roku, 11:30 minut Przeciwko rasistowskim przepisom. „Cały dochód wygenerowany z piosenki zostanie przekazany fundacji Abbey Pierre Foundation”., rozgrywa się na początku klipu, gdy raper sukcesywnie wtrąca archiwalne obrazy. Ton jest wściekły, teksty są często hiperboliczne, a nawet obraźliwe, a komentarze są mizoginistyczne i konspiracyjne, łącząc masonów, iluminatów i Benjamina Netanjahu w jedną piosenkę. Ryzykując zmylenie ich przekazu.

READ  „Demokracja zwyciężyła”... wybory do organów legislacyjnych wygrywa centrowa i proeuropejska opozycja

„Wolę wyciągniętą rękę od wyciągniętego ramienia”.

„Początkowo pomysł był taki, aby porozmawiać z młodymi ludźmi słuchającymi rapu, Thami podsumowuje. Przy KOR-ie powiedzieliśmy sobie, że nie możemy siedzieć bezczynnie, mamy dzieci, musimy im pokazać, że RN jest niebezpieczny. Pierwszym pomysłem było zrobienie dwóch kawałków, pierwsza runda I Druga rundaAle rap ma duże ego. » Niektórzy odrzucają zaproszenie, twierdząc, że nie są zainteresowani, inni mają trudności z ustaleniem harmonogramu. „W końcu powiedzieliśmy sobie, że będziemy kontratakować pomiędzy dwiema rundami”.

Pozostało Ci 29,78% tego artykułu do przeczytania. Reszta jest zarezerwowana dla abonentów.