Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Pentagon uważa utratę krążownika Moskwa za „cios” dla rosyjskiej floty

Rzecznik Pentagonu, John Kirby, powiedział w czwartek, że statek był „kluczowym elementem w ich wysiłkach na rzecz ustanowienia dominacji morskiej na Morzu Czarnym”.

Krążownik Moskwa, okręt flagowy rosyjskiej floty, zaginął na Morzu Czarnym, które zatonęło w czwartekTo „cios” dla rosyjskiej floty w regionie, powiedział w czwartek rzecznik Pentagonu John Kirby.

Rzecznik USA dodał w CNN, że „będzie to miało konsekwencje dla” ich zdolności bojowych, ponieważ statek był „kluczowym elementem w ich wysiłkach na rzecz ustanowienia dominacji morskiej na Morzu Czarnym”.

wybuch amunicji

W nocy ze środy na czwartek Rosyjskie Ministerstwo Obrony przyznało, że 186-metrowy statek rakietowy został „poważnie uszkodzony”. Z powodu pożaru, który spowodował wybuch amunicji, co doprowadziło do ewakuacji ponad 500 osób załogi.

Ukraiński gubernator obwodu odeskiego Maksym Marczenko, Ze swojej strony twierdził, że ukraińskie siły zbrojne zaatakowały Moskwę Z ukraińskimi pociskami manewrującymi Neptune, które spowodowały „znaczne uszkodzenia”.

Likwidacja tej kultowej budowli następuje po zniszczeniu pod koniec marca okrętu wojennego w porcie Berdiańsk nad Morzem Azowskim oraz składu paliw w Biełgorodzie w Rosji, które Rosjanie przypisali Ukraińcowi. Atak helikoptera został przeprowadzony w odległości 40 km na terytorium wroga.

Ukraiński doradca prezydenta Ołeksij Aristowicz powiedział sarkastycznie, że Moskwa była „słynnym rosyjskim okrętem wojskowym”, który na początku wojny wezwał garstkę ukraińskich żołnierzy stacjonujących na małej wyspie na Morzu Czarnym. Radio odpowiedziało: „Rosyjski statek wojskowy, do cholery!”

READ  Przywracanie Internetu może zająć „dwa tygodnie”