Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

OTWARTE: Wspaniałe doświadczenie pięciu stażystów w Polsce w ramach Erasmusa

OTWARTE: Wspaniałe doświadczenie pięciu stażystów w Polsce w ramach Erasmusa

Projekt Erasmus Mobility umożliwił pięciu młodym ludziom z liceum pracę w polskich firmach.

W ramach projektu związanego z ruchem Erasmus od 10 stycznia do 4 lutego do Polski wyjechało pięciu młodych praktykantów z Lycée d’Aupin. Podczas trzytygodniowego pobytu w niezwykły sposób dołączyli do firmy. To dało im możliwość wyrażenia siebie w swoich konkretnych sektorach, łącznie czterech: budownictwie drewnianym, współpracy architektonicznej, wykańczaniu budynków i wreszcie budownictwu.

Niedawno, w liceum, w obecności burmistrza Auben Laurenta Alexandra i kilku aktorów biorących udział w tym projekcie, m.in. nauczycieli, pięciu młodych stażystów indywidualnie opowiadało o swoich polskich doświadczeniach. Jednak zanim tam dotarliśmy, dyrektor szkoły średniej im. François Malgouyres, ze swojej strony Stephanie Tansu, dyrektor CFA Junior Training Center (CFA), podziękowali wszystkim przedstawicielom i partnerom w tym projekcie. Projekt realizowany w Auben High School przez nauczyciela drewna Antonina Hussaina, wspólnie z koordynatorem Erasmus Mobility CFA, Valerie Sammut.

W swoim wystąpieniu reżyser wspomniał, że „Jeśli Erasmus jest UE, w tym projekcie jest także CFA, poprzez praktyki i szkołę średnią. Szkoła średnia, która nadal oferuje zarówno asany, jak i szkołę i praktyki”.

Wtedy to młodzi ludzie opowiadali i wyjaśniali, poprzez pozytywne segmenty, m.in. swój pobyt w Polsce, o którym wspominali, jak często powtarzali.

Młodzi stażyści są bardzo zadowoleni z pobytu w Polsce

Tych pięciu uczniów, z czterech torów treningowych w Lycée d’Aubin, nosi na końcu tabeli imiona Charles i Mamadou; Qasmo, sektor budowlany; Mattis, Sektor Stolarski; Thomas, Sektor Architektury.

W Polsce Charles, Casimo, Mamadou i Thomas pracowali dla tej samej firmy, a Matisse pracował w innej lokalizacji dla innej firmy. utrzymanie.

Karola. sektor wykończeniowy.

Kasimo.  sektor budowlany.

Kasimo. sektor budowlany.

Mamadou.  sektor wykończeniowy.

Mamadou. sektor wykończeniowy.

Mattisa.  sektor stolarski.

Mattisa. sektor stolarski.

Tomasz.  Sektor architektury.

Tomasz. Sektor architektury.

Co sprawiło, że zdecydowałaś się wyjechać i pracować przez miesiąc w Polsce?

Odkrycie czegoś innego to osobisty wybór. Ale trzeba przyznać, że firmy, dla których pracujemy, potwierdziły nasz wybór”.

Czy bariera językowa przeszkadzała Ci w kontaktach z polskimi „kolegami”?

W branży budowlanej potrafimy się zrozumieć. Za pomocą gestów, trochę angielskiego, w skrócie, prawie przyswajamy język międzynarodowy”.

Czy materiały są takie same jak we Francji?

Do pewnego stopnia tak, materiały są takie same. Dlatego się rozumiemy. Jednak metoda pracy jest inna. W Polsce jest znacznie mniej przepisów, znacznie mniej norm bezpieczeństwa i innych, a co za tym idzie więcej swobody działania. W Polsce pracujemy dłużej, ale w końcu jesteśmy mniej wydajni niż we Francji. Polscy prezydenci szukają jakości wykończenia.

Stolarz Mattis wyznaje „Znalazł różnicę w artystycznym podejściu do pracy. To nie są te same metody pracy, co u nas, co czasem jest zaskakujące. Ale adaptujemy się i uczymy. To nawet wtedy, gdy celem tego pobytu jest.”

Czy pogoda cię powstrzymała?

nie. Wygląda na to, że wpadła nas łagodna zima i, szczerze mówiąc, zostaliśmy dobrze przyjęci, zarówno w życiu codziennym, jak i na budowach”.

Czy żałujesz czegokolwiek?

Nie, to wspaniałe doświadczenie i wszyscy uważamy, że ten miesiąc minął szybko.

odchodzisz?

Tak, nie ma problemu.

READ  Belgijski jednorożec Culebra zebrał 215 milionów euro na przyspieszenie swojej platformy zarządzania danymi