Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ospa małp: Jaki jest nowy objaw małpiej ospy odkrytej we Włoszech, który wpływa na oko?

Ospa małp: Jaki jest nowy objaw małpiej ospy odkrytej we Włoszech, który wpływa na oko?

Lekarze w Bergamo powiązali małpią ospę ze stanem zapalnym oka. Nowy objaw do rozważenia.

Wirus małpiej ospy po raz pierwszy zabił cztery osoby poza Afryką w zeszłym tygodniu. Światowa Organizacja Zdrowia uznała nawet tę chorobę za stan zagrożenia zdrowia publicznego. Po mutacji wirus, który do tej pory ograniczał się do niektórych regionów Afryki, nadal się rozprzestrzenia, a odkrycia wciąż zaskakują specjalistów. W ten sposób nowe objawy są regularnie opisywane przez różne oddziały szpitalne na całym świecie.

Odkrycia zostały udostępnione na specjalistycznych platformach, aby ostrzec współpracowników, którzy mogą: Pomylenie ospy małp z innymi chorobami.

Oficjalnie lista głównych objawów jest następująca:
– Gorączka
– Ból głowy
– bóle
– Zmęczony
Erupcja pęcherzy, składająca się z wypełnionych płynem pęcherzy, które rozwijają się w suchość, strupowanie, a następnie bliznowacenie.
– Swędzący.
– Pęcherzyki są bardziej skoncentrowane na twarzy, w okolicy odbytowo-płciowej, dłoniach i podeszwach stóp, mogą być zlokalizowane, ale także na tułowiu i kończynach.
Dotyczy to również błon śluzowych jamy ustnej i okolic narządów płciowych.
Węzły chłonne mogą być obrzęknięte i bolesne pod szczęką, szyją lub pachwiną.
Zgłaszano również ból gardła.

Ostatnio odkryto inne objawy

W ostatnich tygodniach zaobserwowano kilka innych objawów. zatem, Wrzody na błonach śluzowych Od tego czasu został umieszczony na oficjalnej liście. Tak nie jest w przypadku Obrzęk prącia (z powodu obrzęku) i ból odbytu ostatnio zaobserwowane.

W dzisiejszych czasach ujawnili się włoscy lekarze z Bergamo Nowy objaw, który wpływa na oko.

Tak opisują lekarze w magazynie skalpel, przypadek „39-letniego biseksualnego białego mężczyzny, który zgłosił się do naszej kliniki zdrowia seksualnego z zapaleniem odbytnicy (zapalenie wyściółki odbytnicy) i skupiskiem pęcherzyków (2-3 mm) w okolicy odbytu”. Mężczyzna wskazał, że od 2019 roku jest leczony w celu zapobiegania HIV i wrócił z podróży do Francji i Niemiec.

READ  Thomas Pesquet i jego koledzy na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Rodzaj zapalenia spojówek

Jednak wyzwaniem dla lekarzy było to, że 7 dni przed pojawieniem się pęcherzyków u młodego człowieka pojawił się „grzbietowy ból mięśni, podejrzenie (niezliczonej) gorączki i bezproduktywny kaszel, który zniknął w ciągu 48 godzin”. Ale przede wszystkim „Cztery dni później ewolucja Zapalenie spojówek oka lewegoz małym Blister na dolnej powiece„.

Pęcherzyk w kąciku oka był nadal obecny kilka tygodni po jego pojawieniu się.
skalpel

Podczas wizyty w klinice w Bergamo „nadal był obecny najmniejszy pęcherzyk na powiece dolnej” i nie spowodował uszkodzeń rogówki. Pokazała się próbka pęcherzy na oku DNA pozytywne na ospę małp.

Jeśli „po 3 tygodniach od wystąpienia objawów pęcherzyki oczne i skórne nie są już widoczne, a oko prawie zagojone”, włoscy lekarze, w obliczu trwającej epidemii ospy małpiej, nazywają swoich kolegów „diagnozą pacjentów z ospą małpią”. ” Pęcherzykowe i krostkowe zmiany w okuSzczególnie w obecności powiązań epidemiologicznych lub czynników ryzyka”.

Otwarte szczepienia we Francji

Przypominamy, że w obliczu rozprzestrzeniania się małpiej ospy Francja zapewnia szczepienia ochronne dla grup najbardziej narażonych na wirusa.

I tak od 11 lipca 2022 r. oprócz osób, które miały ryzykowny kontakt z chorym, osoby znajdujące się w zakresie wskazań utrzymywanych przez publiczną służbę zdrowia mogą umówić się na szczepienie na całym terytorium:
Mężczyźni uprawiający seks z mężczyznami zgłaszają wielu partnerów.
Osoby transpłciowe, które zgłaszają wielu partnerów seksualnych.
Pracownicy seksualni.
Profesjonaliści pracujący w miejscach konsumpcji seksualnej.
Szczepienia mogą być również rozważane indywidualnie dla pracowników służby zdrowia, którzy muszą opiekować się pacjentami.