Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Optymalizuj zużycie za pomocą sterowników

Optymalizuj zużycie za pomocą sterowników

Widać to po uruchomieniu najnowszych kart graficznych AMD Radeona RX7000 : Zużycie w niektórych zastosowaniach, takich jak odtwarzanie wideo lub nawet bezczynność, jest wysokie. będziemy AMD Zacznij to naprawiać Stopniowo ze swoimi pilotami. Co więcej, Poprawiono również zużycie w grach Gdy spełnione są określone warunki. Dzieje się tak, ponieważ sterowniki 22.12.2 implementują optymalizacje mocy związane z obciążeniami.

AMD zmniejsza zużycie kart Radeon RX 7000 poprzez optymalizację sterowników

Na przykład, w dość standardowym użyciu do odtwarzania filmów z YouTube, przed tymi nowymi sterownikami, RX 7900 XT i XTX rejestrowały 71 watów i 81 watów. Dzięki nowym silnikom zużycie spada do 46 watów i 54 watów. Nadal nie jest na poziomie RX 6900 XT z 34 W lub RTX 4080 z 30 W, ale to naprawdę pierwsza poprawa przed, mamy nadzieję, innymi znaczącymi ulepszeniami.

Oficjalnie AMD wspomina o optymalizacji zużycia w odtwarzaniu wideo, ale firma wciąż milczy na temat części dotyczącej korzystania z gier. To ComputerBase przetestowało tę część i pokazuje to w swoich wynikach. Wykazano, że gdy gra jest ograniczona do poziomu FPS (na przykład z VRR), to właśnie w tym miejscu optymalizuje się zużycie energii przez kartę.

Widać to po tytułach np wieczne męki W definicji QHD. Tutaj RX 7900 XTX pokazuje Duża poprawa Wydajność w porządku 57% iz a RX7900XT Oznacza to poprawę 34%. Zużycie spadło z 57 watów do 90 watów.

Ponieważ od jakiegoś czasu zajmujemy się zupełnie innym tematem, AMD oferuje obecnie sterowniki do kart AMD Radeon RX 7000. Ale spodziewamy się dużej aktualizacji sterowników jeszcze w tym miesiącu, która będzie obsługiwać również RX 6000. Zwróć uwagę, że najnowsza Sterowniki AMD 23.1.1 nie pojawiają się Brak ulepszeń w stosunku do sterowników testowanych przez ComputerBase.

READ  Stany Zjednoczone potępiają wystrzelenie rosyjskich rakiet antysatelitarnych

  1. XFX Speedster MERC319 RX 6800 XT
  2. ASUS TUF RX 6900 XT O16G GAMING
  3. XFX RX 7900 XT do gier
  4. XFX Speedster MERC310 RX 7900 XTX czarny GaMING

XFX Speedster MERC319 AMD Radeon RX 6800 XT Karta graficzna do gier z GDDR6 HDMI 3xDP RX-68XTALFD9 16 GB

Jak działa cennik?

Oferty są wymienione w porządku rosnącym według ceny. Podane ceny zawierają podatek VAT (wszystkie podatki są wliczone). Podana opłata pocztowa odpowiada najtańszej usłudze dostawy do domu oferowanej przez sprzedawcę. W swoich tabelach cen odnosimy się do handlowców, którzy chcą być obecni pod warunkiem, że zaoferują ceny z podatkiem od wartości dodanej (TTC – wszystkie podatki wliczone) oraz zapewnią doskonały poziom jakości usług i zadowolenia klientów. Ta referencja jest płatna. Tym samym nasze cenniki nie wyczerpują wszystkich ofert i dealerów obecnych na rynku. Oferty w cennikach aktualizowane są codziennie, aw niektórych sklepach nawet kilka razy dziennie.

Pełny test u źródła.