Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromna kometa Bernardinelli-Bernstein eksploduje w całym Układzie Słonecznym

Odkryte prawie siedem lat temu, ale niedawno zidentyfikowane, ciało komety, prawdopodobnie wielkości planety karłowatej, zmierza w kierunku Słońca. Na wyjątkowo ekscentrycznej orbicie ta potencjalnie gigantyczna kometa pochodzi z legendarnego Obłoku Oorta na skraju Układu Słonecznego.

Ten zoom składa się z obrazów z przeglądu ciemnej energii (DES) przedstawiających kometę Bernardinelli-Bernstein. Dokładnie w centrum, gwiazda ma masę około 1000 razy większą od typowej komety, co czyni ją największą kometą odkrytą we współczesnych czasach. © Dark Energy Survey / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab / NSF / AURA / P. Bernardinelli i G. Bernstein (UPenn) / DESI Legacy Imaging Surveys. Muzyka Zero-project: Through the Looking Glass (zero-project.gr)

To jest hałas chwili, ciało komety prawdopodobnie nie różni się od يختلف centaur w Układ Słoneczny Obecnie zmierzam w kierunku Soleil Nazywa się 2014 UN271. Jak sama nazwa wskazuje, została odkryta już w 2014 roku, ale Noosfera uświadomiła sobie to odkrycie dopiero analizując dane zebrane lata później, które zdradzają jej istnienie. Naukowcy astronomii Dopiero niedawno 2014 UN271 została odkryta przez Pedro Bernardinelli i Gary Bernstein w obserwacjach przeprowadzonych Ankieta dotycząca ciemnej energii (DES), którego głównym celem jest pomoc w tworzeniu pliku Lekki O naturze ciemnej energii.

Od kosmologii do planetologii

Nawiasem mówiąc, sam system DES umożliwił już wykrycie wielu obiektów transneptunowych. Zapamiętaj Ciało Trans-Neptunian lub TNO to lodowe ciało, które zwykle znajduje się w naszym ciele Układ Słoneczny zaorbitowanie في Neptun. 2014 UN271 to TNO i obecnie zbliża się do Słońca na odległość 20,2 jednostek astronomicznych (AU), czyli 3 miliardy km. Jej parametry orbitalne są określone, stąd wiemy, że pochodzi z Chmura Oortai że jest na orbicie eliptycznej, która dno skalne Znajduje się 10,9 AU od Słońca, poza orbitą Saturn. Powinien dotrzeć do niego w styczniu 2031 roku. Jego dawny oddział powinien mieć 40 000 AU, czyli około 0,6 Rok świetlny, W Chmura Oorta, ale po swoim najbliższym przejściu do Słońca od 10 lat, 2014 powinien opuścić UN271 w kierunku innego aphelium znajdującego się około 0,9 roku świetlnego od Słońca, a następnie powrócić na krańce planet Układu Słonecznego dopiero w 4 5 milionów lat, według obliczeń mechaniki niebieskiej.

READ  Po latach oczekiwania kapsuła Starliner Boeinga zmierza na Międzynarodową Stację Kosmiczną na swój lot testowy

Problematyczna średnica, mniej niż 100 km czy prawie 370 km?

Z drugiej strony to, czego jeszcze nie znamy zbyt dobrze, to rozmiar 2014 UN271. za kometa Ma zwykle dziesięć kilometrów długości. Ale w przypadku 2014 UN271 pomiary jego jasności w 2014 roku wskazują, że jego wielkość będzie rzędu stu kilometrów, a może nawet ponad 300 kilometrów.

O tej ostatniej możliwości można by z grubsza mówić Planeta krasnoludków. Jednak oznaki aktywności kometarnej zostały już wykryte i możemy prawdopodobnie rozsądnie powiedzieć, że we wszystkich przypadkach 2014 UN271 został niedawno przemianowany do/2014 A271 (Bernardinelli-Bernstein), to gigantyczna kometa należąca do największych obserwowanych od początku ich badań przez współczesnych astronomów.

rozładunek Obserwowane z odległości ponad trzech miliardów kilometrów muszą być spowodowane molekuły Szczególnie lotny jako tlenek węgla i dwutlenek węgla2. Ponieważ 2014 UN271 najlepiej zbliży się do odległości między Saturnem a Słońcem, jego obserwowanie nie powinno być możliwe w possibleOko Tylko astronomowie nago i amatorzy z teleskop 200 mm powinno to zauważyć. Warto spróbować to zrobić l’eVscope.

Gdzie są granice Układu Słonecznego? Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Powinno się wtedy pojawić tłumaczenie na język angielski. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie kliknij „Napisy”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „Francuski”. © NASAeClips

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?