Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Ogromna kometa Bernardinelli-Bernstein eksploduje w całym Układzie Słonecznym

Odkryte prawie siedem lat temu, ale niedawno zidentyfikowane, ciało komety, prawdopodobnie wielkości planety karłowatej, zmierza w kierunku Słońca. Na wyjątkowo ekscentrycznej orbicie ta potencjalnie gigantyczna kometa pochodzi z legendarnego Obłoku Oorta na skraju Układu Słonecznego.

Ten zoom składa się z obrazów z przeglądu ciemnej energii (DES) przedstawiających kometę Bernardinelli-Bernstein. Dokładnie w centrum, gwiazda ma masę około 1000 razy większą od typowej komety, co czyni ją największą kometą odkrytą we współczesnych czasach. © Dark Energy Survey / DOE / FNAL / DECam / CTIO / NOIRLab / NSF / AURA / P. Bernardinelli i G. Bernstein (UPenn) / DESI Legacy Imaging Surveys. Muzyka Zero-project: Through the Looking Glass (zero-project.gr)

To jest hałas chwili, ciało komety prawdopodobnie nie różni się od يختلف centaur w Układ Słoneczny Obecnie zmierzam w kierunku Soleil Nazywa się 2014 UN271. Jak sama nazwa wskazuje, została odkryta już w 2014 roku, ale Noosfera uświadomiła sobie to odkrycie dopiero analizując dane zebrane lata później, które zdradzają jej istnienie. Naukowcy astronomii Dopiero niedawno 2014 UN271 została odkryta przez Pedro Bernardinelli i Gary Bernstein w obserwacjach przeprowadzonych Ankieta dotycząca ciemnej energii (DES), którego głównym celem jest pomoc w tworzeniu pliku Lekki O naturze ciemnej energii.

Od kosmologii do planetologii

Nawiasem mówiąc, sam system DES umożliwił już wykrycie wielu obiektów transneptunowych. Zapamiętaj Ciało Trans-Neptunian lub TNO to lodowe ciało, które zwykle znajduje się w naszym ciele Układ Słoneczny zaorbitowanie في Neptun. 2014 UN271 to TNO i obecnie zbliża się do Słońca na odległość 20,2 jednostek astronomicznych (AU), czyli 3 miliardy km. Jej parametry orbitalne są określone, stąd wiemy, że pochodzi z Chmura Oortai że jest na orbicie eliptycznej, która dno skalne Znajduje się 10,9 AU od Słońca, poza orbitą Saturn. Powinien dotrzeć do niego w styczniu 2031 roku. Jego dawny oddział powinien mieć 40 000 AU, czyli około 0,6 Rok świetlny, W Chmura Oorta, ale po swoim najbliższym przejściu do Słońca od 10 lat, 2014 powinien opuścić UN271 w kierunku innego aphelium znajdującego się około 0,9 roku świetlnego od Słońca, a następnie powrócić na krańce planet Układu Słonecznego dopiero w 4 5 milionów lat, według obliczeń mechaniki niebieskiej.

READ  Podróżowanie z prędkością światła: kiedy science fiction rzuca wyzwanie naukowcom

Problematyczna średnica, mniej niż 100 km czy prawie 370 km?

Z drugiej strony to, czego jeszcze nie znamy zbyt dobrze, to rozmiar 2014 UN271. za kometa Ma zwykle dziesięć kilometrów długości. Ale w przypadku 2014 UN271 pomiary jego jasności w 2014 roku wskazują, że jego wielkość będzie rzędu stu kilometrów, a może nawet ponad 300 kilometrów.

O tej ostatniej możliwości można by z grubsza mówić Planeta krasnoludków. Jednak oznaki aktywności kometarnej zostały już wykryte i możemy prawdopodobnie rozsądnie powiedzieć, że we wszystkich przypadkach 2014 UN271 został niedawno przemianowany do/2014 A271 (Bernardinelli-Bernstein), to gigantyczna kometa należąca do największych obserwowanych od początku ich badań przez współczesnych astronomów.

rozładunek Obserwowane z odległości ponad trzech miliardów kilometrów muszą być spowodowane molekuły Szczególnie lotny jako tlenek węgla i dwutlenek węgla2. Ponieważ 2014 UN271 najlepiej zbliży się do odległości między Saturnem a Słońcem, jego obserwowanie nie powinno być możliwe w possibleOko Tylko astronomowie nago i amatorzy z teleskop 200 mm powinno to zauważyć. Warto spróbować to zrobić l’eVscope.

Gdzie są granice Układu Słonecznego? Aby uzyskać dość dokładne tłumaczenie na francuski, kliknij biały prostokąt w prawym dolnym rogu. Powinno się wtedy pojawić tłumaczenie na język angielski. Następnie kliknij nakrętkę po prawej stronie prostokąta, następnie kliknij „Napisy”, a na koniec „Tłumacz automatycznie”. Wybierz „Francuski”. © NASAeClips

Zainteresowany tym, co właśnie przeczytałeś?