Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Obywatele kultury domagają się „natychmiastowego powrotu” francuskich dzieci przetrzymywanych w Syrii الفرنسي

Sygnatariuszami tej rubryki opublikowanej w „Le Monde” są aktorki Sandrine Bonnier i Audrey Fleurot, reżyserzy Ariane Mnuchkin i Jean-Michel Rips czy reżyserzy Costa Gavras, Claude Lelouch i Robert Guedegoyan.

Artykuł autorstwa

opublikowany

czas czytania : 1 minuta.

„Te dzieciaki są niewinne”. Około 110 osobistości ze świata nauki i kultury zaprasza Francję do „Przyjdź natychmiast do domu” Francuskie dzieci przetrzymywane wraz z matkami w obozach syryjskich, w których przebywają „giną powoli”, w felietonie opublikowanym w piątek 18 czerwca przez świat.

„Nie zdecydowali się jechać do Syrii ani urodzić się w strefie wojny lub w tych obozach”.W tym zaproszeniu podkreślamy sygnatariuszy, którymi są aktorki Sandrine Bonnier i Audrey Fleurot, reżyserzy Ariane Mnuchkin i Jean-Michel Rips czy reżyserzy Costa Gavras, Claude Lelouch i Robert Guidjian. „Są ofiarami, które Francja porzuciła, zmuszając ich do zapłacenia ceny za wybór rodziców”.„Kontyntynuj.

Od jesieni marca 2019 r. w kontrolowanych przez Kurdów obozach na północnym wschodzie kraju aresztowano około 200 dzieci i 80 Francuzek w związku z „kalifatem” Państwa Islamskiego w Syrii.

Paryż do tej pory utrzymywał politykę repatriacji tych dzieci na podstawie indywidualnych przypadków – do tej pory repatriowano 35, głównie sierot – i twierdzi, że dorośli powinni być ścigani natychmiast.

„Pozwalanie tym dzieciom ginąć w tych obozach nie jest zgodne z rządami prawa i jest sprzeczne z naszymi międzynarodowymi zobowiązaniami”., mogą, sądząc po tym „Repatriacja ich bez matek, jak pragną niektóre narody, nie leży w najlepszym interesie tych dzieci”..

„Te francuskie dzieci poniżej 6 roku życia noszą blizny po urazach i urazach”, nadal zauważając, podkreślając, że nie skorzystali „Brak właściwej opieki” I nie byli „nie w szkole”. W apelu, podpisanym również przez rodziców ofiar ataku w Bataclan 13 listopada 2015 r. lub byłego ambasadora Francji w Syrii Michela Duclosa, czytamy, że „Te kobiety i dzieci wszystkie lub prawie wszystkie (…) były stłoczone w celach o powierzchni kilku metrów kwadratowych, nie mogąc się myć ani jeść do syta, przez tygodnie, a czasem miesiące”.