Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niezwykłe: NASA fotografuje słońce z uśmiechem, ale to nie dodaje otuchy

Niezwykłe: NASA fotografuje słońce z uśmiechem, ale to nie dodaje otuchy

Satelita amerykańskiej agencji kosmicznej uchwycił uśmiechniętą gwiazdę. W rzeczywistości są to dziury koronalne, które mogą powodować gwałtowne burze geomagnetyczne.

To trochę tak, jak nasza gwiazda w duecie z „Baby Soleil” w Télétubbies. NASA właśnie opublikowała 27 października zdjęcie, które nie mogło być bardziej dziwaczne.

Na zdjęciu widzimy trzy ciemne obszary, z których największe mają kształt półksiężyca, a dwa okrągłe, ułożone tak, aby tworzyły uśmiechniętą twarz. Pareidolia To, że kojarzysz kształty ze znanymi obrazami, jest niezwykłe!

Powiedz ser! \ ud83d \ udcf8

Dzisiaj obserwatorium Solar Dynamics NASA przyłapało słońce na „uśmiechu”. Te ciemne plamy na Słońcu, widoczne w świetle ultrafioletowym, znane są jako dziury koronalne i są obszarami, w których w przestrzeń kosmiczną napływają szybkie wiatry słoneczne. pic.twitter.com/hVRXaN7Z31

– NASA Sun, Space and Scream\ud83c\udf83 (@NASASun) 26 października 2022

Agencja opublikowała na Twitterze 27 października: „Dzisiaj obserwatorium słoneczne NASA zauważyło uśmiechnięte słońce”.

„Te ciemne plamy na Słońcu oglądane w świetle ultrafioletowym są znane jako dziury koronalne i są obszarami, w których szybkie wiatry słoneczne wystrzeliwują w kosmos” – powiedział NASA.

Misją Dynamic Sun Observatory jest na przykład monitorowanie aktywności słonecznej, określanie pogody kosmicznej i przewidywanie erupcji słonecznych. Satelita misji stale mierzy wnętrze Słońca, atmosferę, pole magnetyczne i produkcję energii.

Niebezpieczeństwo burzy słonecznej

Jeśli jednak słońce przybierze idealnie przyjazną twarz, to co kryje się za nim dziury koronalne Nic uspokajającego. Wielu ekspertów zauważa, że ​​te zjawiska często mogą prowadzić do silnego uwolnienia substancji.

Dzięki niższej gęstości obszary te w rzeczywistości pozwalają na łatwiejsze wychodzenie plazmy niż gdziekolwiek indziej, powodując w ten sposób burze geomagnetyczne, czasami w kierunku Ziemi. Za psotnym uśmiechem kryje się ryzyko emisji słonecznej? według StróżW najbliższą sobotę 29 października wiatr słoneczny może dotrzeć do Ziemi.

READ  Szczepionka przeciw grypie jest dostępna dla całej populacji. Oto, co musisz wiedzieć