Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niektóre leki na kaszel zostały wkrótce zakazane we Francji

Niektóre leki na kaszel zostały wkrótce zakazane we Francji

Niektóre leki na kaszel zostały wkrótce zakazane we Francji
Niektóre leki na kaszel zostaną wycofane już we wrześniu i zawieszone ze względu na bardzo wysokie ryzyko. © Adobe Stock

Wkrótce leki na kaszel zostaną we Francji zakazane. Decyzja agencji farmaceutycznej. Jakie zagrożenia niosą ze sobą te soki? Co robisz, jeśli masz te soki w domu?

Wysokie ryzyko wystąpienia ciężkich reakcji alergicznych

Niektóre syropy na kaszel zawierające pulkodynamożliwe łyżka we Francji i Wspomniany we wrześniu. Powód: „wysokie ryzyko” poważnej reakcji alergicznej podczas znieczulenia ogólnego. Zalecenie Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Leków (ANSM). Jest produkowany z folkodyny opium. Jest używany w przypadku suchy, podrażniony kaszel.

Jaki jest napój?

Tylko odpowiedni napój Przepisany. one :

  • Demetan bez cukru (Biocodex),
  • Biocalyptol i Biocalyptol bez cukru (Zampon),
  • Pulkodyna (Biogaran).

Przypomnienie tych soków we wrześniu

Sędziowie ANSM „Raport Korzyści Ryzyko Nie pasujący„Z tych soków, bo to jest ryzyko”. wrażliwy Również w przypadku znieczulenia ogólnego Ważny. Z drugiej strony istnieją inne skuteczne leki na kaszel bez pulsodyny. „W rezultacie planujemy to skomentować Pozwolenia na marketing we Francji dla syrop na kaszel Oparte na folkodynie i wdrażające a przypominać Z tych wszystkich soków wczesny wrzesień„.

Co robisz, jeśli masz ten napój w domu?

Jeśli używasz lub kiedykolwiek używałeś syropu na kaszel zawierającego pulcodin, „w tej chwili nie zaleca się specjalnego monitorowania”, wyjaśnia Agencja ds. Leków.
Jeśli masz proces zaprogramowany za pomocą ogólne znieczuleniePowiedz mu Lekarz Anestezjolog, którego bierzesz lub wziąłeś. W rzeczywistości Ryzyko alergii nalegaj – trzymaj się jego opinii kilka tygodni Po użyciu napoju.

źródło : Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów ZdrowotnychANSM, 1Werset Wrzesień 2022.