Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Niedźwiedź na Marsie?  NASA publikuje niesamowite zdjęcie Czerwonej Planety

Niedźwiedź na Marsie? NASA publikuje niesamowite zdjęcie Czerwonej Planety

Kamera podłączona do satelity Mars Reconnaissance Orbiter uchwyciła formację geologiczną na Czerwonej Planecie przypominającą głowę niedźwiedzia.

Artykuł napisany przez

opublikowany

aktualizować

czas czytania : 1 minuta.

Wszystko, czego potrzebuje, to małe uszy. NASA opublikowała oszałamiające zdjęcie planety Mars wykonane w grudniu 2022 roku. Dziwna formacja geologiczna przypominająca głowę niedźwiedzia została zauważona na powierzchni czwartej planety Układu Słonecznego. To zdjęcie zostało zrobione aparatem o wysokiej rozdzielczości w ramach projektu NASA o nazwie HiRISE. Niedźwiedź na Marsie?złośliwie napisał zespół na Twitterze, w środę, 25 stycznia.

Naukowcy z University of Arizona uzupełniają ten tweet nieco bardziej racjonalną analizą cech geologicznych, które wyjaśniają uderzające podobieństwo do twarzy zwierzęcia. Wyjaśniają kształt kufy obecnością a „zawalone wzgórze” lub wypatroszone po „wydarzenie wulkaniczne” co może powodować „płynie błoto lub lawa”. Oczy będą „dwie dziury” I dziwnie symetryczny okrąg a „złamanie okrężne”, ponownie określony przez złoże lawy lub błota. Każdy otrzymuje stylizowaną głowę niedźwiedzia o średnicy około dwóch kilometrów.

Kamera HiRISE, zainstalowana na satelicie Mars Reconnaissance Orbiter, jest najpotężniejszą kamerą, jaką kiedykolwiek wysłano w kosmos. Jest bardzo dokładna i pozwala na uzyskanie bardzo szczegółowych obrazów w celu mapowania Marsa.

READ  Małe myszy rodzą się z plemników, które spędziły lata w kosmosie