Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Na równiku odkryto duże ilości lodu wodnego

Na równiku odkryto duże ilości lodu wodnego

Sonda Mars Express zidentyfikowała gigantyczne złoża powstające od ponad 15 lat Skamieniałości MeduzyWiadomo, że jest to największe źródło pyłu na Marsie. Już wówczas istniały wątpliwości co do jego składu. Nowe obserwacje przeprowadzone w 2022 r. pokazują, że osady te w rzeczywistości składają się z lodu wodnego, co czyni go największą ilością wody, jaką kiedykolwiek znaleziono w tej części planety.

To również Cię zainteresuje

[EN VIDÉO] 15 faktów, które powinieneś wiedzieć o Marsie Chociaż na Marsa zmierzają obecnie 3 misje, zapraszamy do zapoznania się z nimi…

Ponad 15 lat temu wystrzelono sondę Mars ExpressEuropejska Agencja KosmicznaEuropejska Agencja Kosmiczna (Europejska Agencja Kosmiczna) Zwróć uwagę na szkolenie Skamieniałości MeduzyPołożony wrównikrównik Z planety. Ten region Marsa jest uważany za największe złoże osadowe na planecie. Rozciąga się z przerwami na ponad 5000 kilometrów, obejmuje obszar równy wielkości Indii i składa się z kilku struktur geologicznych wyrzeźbionych przez kratka wentylacyjnakratka wentylacyjna Ma setki kilometrów średnicy i kilka kilometrów wysokości. Formacje te leżą na granicy marsjańskich wyżyn i nizin i są prawdopodobnie największym źródłem pyłu na Marsie i jednym z największych źródeł pyłu na Marsie. DepozytyDepozyty Najbardziej wszechstronny na świecie.

Enigmatyczny charakter zbiorników pod formacją skamieniałości Meduzy

Dane radarowe ujawniły wówczas ogromne złoża o głębokości do 2,5 km. Dane nie były jednak na tyle jasne, aby dokładnie określić, z jakiego materiału został wykonany. Jeśli założymy, że mogą to być osady lodowcowe, naukowcy nie wykluczyli, że w rzeczywistości są to gigantyczne nagromadzenia pyłu, popiołu wulkanicznego lub skał wulkanicznych. OsadyOsady W wietrze.

W 2023 roku ten sam zespół ponownie obserwował ten interesujący region Marsa. Doszedłem do wniosku, który nie pozostawia wątpliwości co do natury i składu tych podziemnych złóż.

READ  Nadchodzące aktualizacje wyciekają i obiecują, że będą nieuniknione

Wykorzystując nowe dane z radaru marsjańskiego, naukowcy odkryli, że złoża… Skamieniałości Meduzy : « Był grubszy, niż wcześniej sądzono: miał do 3,7 km grubości „, wyjaśnia Thomas Waters ze Smithsonian Institution, główny autor obu badań. Dodaję: „ Co ciekawe, sygnały radarowe odpowiadają tym, czego oczekujemy od pokryw lodowych i są podobne do sygnałów, które widzimy z pokryw lodowych. Czapy polarne MarsaWiemy, że jest bardzo bogata w lód „.to Nowe wyniki Zamiast tego wskazują warstwy pyłu i lodu, wszystkie zwieńczone ochronną warstwą suchego pyłu lub popiołu o grubości kilkuset metrów.

Ogromne ilości wody

Mówimy o ogromnej ilości lodu. W rzeczywistości, gdyby stopił się cały otaczający go lód, całą planetę pokryłaby warstwa wody o wysokości od 1,5 do 2,7 metra: największa ilość wody, jaką kiedykolwiek znaleziono w tej części Marsa i wystarczająca do wypełnienia ziemskiego Morza Czerwonego. Te nowe dane podają również w wątpliwość wnioski z 2007 r. Biorąc pod uwagę gęstość osadów pod spodem Skamieniałości Meduzy„Jeśli są to po prostu ogromne sterty pyłu, popiołu wulkanicznego lub osadu niesione przez wiatr” – Spodziewamy się, że zapadną się pod własnym ciężarem”, wyjaśnia współautorka Andrea Cicchetti z Narodowego Instytutu Astrofizyki we Włoszech. Stworzyłoby to coś znacznie gęstszego niż to, co już widzimy MarsyliaMarsylia. A kiedy modelowaliśmy zachowanie różnych materiałów bez lodu, nic nie odtworzyło właściwości składu skamieniałości Meduzy: potrzebowaliśmy lodu. »

Nowe implikacje i problemy w historii obiegu wody na Marsie

Chociaż Mars wydaje się obecnie jałowym światem, powierzchnia planety jest usiana oznakami świadczącymi o obfitości wody, w tym wyschniętymi kanałami rzecznymi, prastarymi dnami oceanów i jezior oraz dolinami wyrzeźbionymi przez wodę. Odkryliśmy także duże rezerwy lodu wodnego na Marsie, takie jak te Czapki polarneCzapki polarne, LodowceLodowce Pochowany w pobliżu równika, a lód przypowierzchniowy osadzony jest w marsjańskiej glebie.

READ  Xbox Cloud Gaming: lepsza wydajność na Xbox One niż na tej samej konsoli | Xbox One

Nic dziwnego, że ta najnowsza analiza Podważa nasze zrozumienie składu Medusae Fossae i rodzi tyle samo pytań, co odpowiedzi „, mówi Colin Wilson, naukowiec zajmujący się misją ESA Ekspres MarsEkspres Mars Śledzenie gazu orbitalnego. „Jeśli to lód wodny” Te ogromne złoża zmienią nasze rozumienie historii klimatu Marsa i staną się fascynującym celem ludzkich eksploracji RobotykaRobotyka Od marca „Jeśli chodzi o tych, którzy szukają miejsca, w którym poszła woda, która płynęła na Marsie, te osady są częścią odpowiedzi!

Chociaż Mars wydaje się dziś jałowy, odkrycie ożywia zainteresowanie dawnymi wodami planety i rodzi pytania o historię jej klimatu. Jednakże złoża te, zakopane pod setkami metrów pyłu i osadów, są obecnie niedostępne i stanowią wyzwanie dla przyszłych badań.