pokój Organizatorem tej misji jest francuskie Ministerstwo Handlu i Przemysłu w Polsce „Franczyza w Polsce” Które odbędzie się w dniach 17-19 października 2012. Rejestracji można dokonać jeszcze do 29 czerwca kontaktując się bezpośrednio z CCIFP.
W 2011 roku na polskim rynku działało 746 marek i 42 522 firm franczyzowych. Specjaliści firmy PROFIT System szacują, że do końca 2012 roku liczba kontraktów licencjonowanych przekroczy 820 kontraktów. W ubiegłym roku zaobserwowano 116 nowych sieci franczyzowych.
Przez 3 dni eksperci rynku będą odpowiadać na pytania takie jak:
– Jaki jest stan polskiej gospodarki i perspektywy rozwoju?
– Dlaczego odbyło się w Polsce? Jaka jest sytuacja na rynku franczyzowym: obecna sytuacja i perspektywy.
– Jakie są różne sposoby inkorporacji w Polsce?
– Jak wybrać odpowiednią lokalizację i zapłacić odpowiednią cenę?
– Jak finansujecie swój projekt w Polsce?
– Jak możemy skorzystać z doświadczeń francuskich marek, które już istnieją w Polsce?
To zadanie będzie:
– Odkryj potencjał polskiego rynku i dobre praktyki biznesowe
-Znajomość potencjału franczyzowego w Polsce
– Przedstaw się poprzez artykuły publikowane w polskiej prasie ekonomicznej na temat francuskich firm chcących zaistnieć w Polsce.
– Zwiększ wolumen obrotu
Podczas tej misji odwiedzający będą mieli okazję odwiedzić największe w Polsce targi franczyzowe „X Targi Franczyzy 2012” i poznać potencjalnych partnerów. CCIFP zapewnia wsparcie przy organizacji udziału w Targach Franczyzy (negocjowanie przestrzeni, załatwianie formalności).
Zapisy – do 29 czerwca 2012 u Alicji Defratyki
Starszy Konsultant/Starszy Konsultant. Wsparcie Biznesu / Centrum Rozogo Businesso
CCIFP – Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa w Polsce
e-mail: [email protected]
To jest niesamowite. (+ 48 22) 690 68 72,
kom. (+48) 514 601 808
faks. (+48 22) 696 75 90
www.ccifp.pl
Franczyza w Polsce: wszyscy główni bohaterowie
W 2011 roku na polskim rynku działało 746 sieci franczyzowych i 42 522 firm franczyzowych. Specjaliści PROFIT System szacują, że do końca 2012 roku liczba kontraktów licencjonowanych przekroczy 820 kontraktów.
W ubiegłym roku zaobserwowaliśmy powstanie 116 nowych sieci franczyzowych, a działalność zaprzestało 67 systemów. W ubiegłym roku liczba firm franczyzowych wzrosła z 37 218 do 42 522.
Na zasadach franczyzy utworzono ponad 5300 nowych sklepów i punktów usługowych. Eksperci spodziewają się, że w 2012 roku dynamika utrzyma się na tym samym poziomie.
W 2011 roku średni koszt inwestycji w system franczyzowy wyniósł 300 tys. zł (około 75 tys. euro).
Z raportu PROFIT wynika, że wzrost liczby punktów sprzedaży w ramach umów franczyzowych dotyczy głównie sektora spożywczego. Właściciele sklepów spożywczych doceniają system franczyzowy i wchodzą do sieci, aby poprawić warunki dostaw i uzyskać wsparcie marketingowe.
Największy wybór systemów franczyzowych oferuje sektor tekstylny (163 marki w branży modowej w 2011 roku).
Polskie sieci dominują na lokalnym rynku franczyzowym. W 2011 roku w Polsce działało 555 sieci (75% rynku). Eksperci zwracają także uwagę, że polskie firmy franczyzowe stają się coraz bardziej dynamiczne, jeśli chodzi o swoją działalność za granicą. Szczególnie rozwijają się w Czechach, na Słowacji, Ukrainie i w Rosji.
Obecnie w Polsce działa 191 zagranicznych systemów franczyzowych. W 2011 roku w Polsce pojawiły się takie marki jak Camel Active, Fit Curves, Häagen-Dazs, Arhur Moorey Dance Studio i DKNY. Zagraniczne marki cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polską. Odnotowujemy dodatnią dynamikę PKB (4,3% w 2011 roku).
Polska, licząca 38 milionów mieszkańców, jest rynkiem rozwijającym się. Z tego powodu w 2012 roku widzimy, że takie marki jak: Loveyo, My Culture i Gloria Jean's Coffees, Islandia chcą zadomowić się w Polsce i wykorzystać potencjał rynku.
„Miłośnik muzyki. Miłośnik mediów społecznościowych. Specjalista sieciowy. Analityk. Organizator. Pionier w podróżach.”
More Stories
Ta polska firma produkuje w 100% biodegradowalne talerze i sztućce z wykorzystaniem pszenicy
Toupret kupuje konkurenta w Polsce
Drobiarski gigant LDC jest w trakcie przejęcia fabryki Konspolu w Polsce