Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Miesiąc po jego klęsce obóz Trumpa przygotowywał się do przejęcia machin wyborczych

Wybuchowy dokument, wydany przez Archiwa Narodowe, podkreśla ekstremalne środki, jakie były republikański prezydent był gotów podjąć, aby utrzymać się przy władzy.

Miesiąc po prezydenckiej porażce Donalda Trumpa w 2020 roku projekt rozporządzenia wykonawczego Białego Domu nakazał najwyższemu urzędnikowi wojskowemu w kraju przejęcie machiny wyborczej w Stanach Zjednoczonych, jak wynika z dokumentów ujawnionych w piątek 21 stycznia przez Politico Media. Wybuchowy dokument, wydany przez Archiwa Narodowe, podkreśla ekstremalne środki, jakie były republikański prezydent był gotów podjąć, aby utrzymać się przy władzy.

„Na dzień dzisiejszy Sekretarz Obrony musi przejąć, zebrać, zachować i przeanalizować wszystkie elektronicznie przechowywane maszyny, sprzęt i informacje”. Jeśli chodzi o wybory, powołuje się na trzystronicowy projekt, który nigdy nie został podpisany. Dekret z dnia 16 grudnia 2020 r. przewidywał również powołanie specjalnego prawnika do składania skarg na wszelkie zarzuty oszustwa wynikające z zajęcia.

750 dokumentów przedłożonych komisji śledczej”

Aby uzasadnić ten projekt, dokument wymienia szereg teorii spiskowych – wielokrotnie zaprzeczanych – o tym, że urządzenia wyborcze mogły zostać zhakowane. Nie wiadomo, kto to napisał. Jest to jeden z ponad 750 dokumentów przekazanych komisji Izby badającej szturm na Kapitol po tym, jak Sąd Najwyższy odrzucił apelację Donalda Trumpa o uniemożliwienie jej ujawnienia. Ta komisja, złożona głównie z wybranych Demokratów, stara się ustalić odpowiedzialność Donalda Trumpa i jego świty w ataku na Kapitol 6 stycznia 2021 r.

Rok po oficjalnej rezygnacji Donald Trump twierdzi, że wybory w 2020 r. należały do ​​niego „skradziony”. Według sondaży zgadza się z nim ponad połowa republikańskich wyborców.