Matić ogłasza chęć „wygrania Ligi Europejskiej” w tym sezonie z Lyonem

W czwartek OL z sukcesem przystąpiło do Ligi Europy przeciwko Olympiakosowi (2:0). Po meczu Nemanja Matic głośno zadeklarował ambicje Lyonu w tych rozgrywkach.

Olympique Lyonnais odwrócił głowę. W świetle trudności ligi francuskiej, która zdobyła zaledwie cztery punkty w pięć dni i frustrującą porażkę z Marsylią w niedzielę (3-2), klub z Rodanu doskonale wynegocjował swój pierwszy mecz w Lidze Europejskiej przeciwko Olympiakosowi w ten czwartek (2-2). 0).

Na stadionie Groupama podopieczni Pierre’a Sage’a pokonali grecką drużynę dzięki dwóm bramkom zdobytym w drugiej połowie. Drugiego gola strzelił w dwóch meczach, a Rayan Chergui dał Lyonowi prowadzenie (65), a chwilę później Saeed Benrahma otworzył przerwę (71).

„Ważne było, aby rozpocząć Ligę Europy od zwycięstwa” – powiedział po meczu Nemanja Matić. – Jesteśmy zadowoleni z naszej gry. Ważne było, że w drugiej połowie szybko zdobyliśmy bramkę, a potem drugi gol pozwolił nam dokończyć mecz. Naprawdę zasłużyliśmy na to zwycięstwo.

Matic trzykrotnie docierał do finału zawodów

Zapytany o ambicje Lyonu w tych rozgrywkach doświadczony serbski pomocnik, który w swojej karierze trzykrotnie docierał do finału Ligi C3 (z Benfiką w 2013 r., Manchesterem United w 2021 r. i Romą w 2023 r.), ale nigdy nie zwyciężył, odpowiedział: nie lepszy od kogokolwiek.” Bush odpowiedział: „Nasza ambicja? Wygrać Ligę Europejską”.

Tak czy inaczej, dzięki temu sukcesowi Lyon jest na dobrej drodze w nowym formacie Ligi Europy. W pierwszym etapie zajmują ósme miejsce (z 36), wiedząc, że aby zakwalifikować się bezpośrednio do 1/8 finału, trzeba znaleźć się w pierwszej ósemce oraz pomiędzy dziewiątym a 24., aby zakwalifikować się do play-offów. Teraz mają spotkanie z Glasgow Rangers tydzień później w Szkocji (czwartek, 3 października o 21:00).