Głodni Wiedzy

Informacje o Polsce. Wybierz tematy, o których chcesz dowiedzieć się więcej

Macron w Chinach będzie współpracować z Xi „w kierunku powrotu do pokoju”

Pałac Elizejski poinformował, że głowa państwa zabierze go z wizytą do Pekinu, a także do Kantonu, podkreślając, że Emmanuel Macron „jest zaangażowany w utrzymanie stałego i wymagającego dialogu z Chinami”.

Le Figaro z AFP

opublikowany aktualizować

Ta zawartość jest niedostępna.

Emmanuel Macron w Pałacu Elizejskim, 24 marca 2023 r. NACHO DOCE / REUTERS

prezydent Francji Emmanuel Macron Skorzystasz zWizyta państwowa » W Chinach od 5 do 8 kwietnia Do „do pracyZe swoim chińskim odpowiednikiem Xi Jinpingiem.w kierunku powrotu pokojuNa Ukrainie, powiedział Elizeusz w piątek, 24 marca.

A francuska prezydencja zapowiedziała, że ​​wizyta głowy państwa zabierze go zarówno do Pekinu, jak i do Kantonu, podkreślając, że Emmanuel Macron „Zobowiązujemy się do utrzymywania stałego i wymagającego dialogu z Chinami„.

Ta zawartość jest niedostępna.

Przeczytaj także – Wojna na Ukrainie: Władimir Putin i Xi Jinping omawiają chiński plan pokojowy

Prezydent RP zapowiedział tę podróż na początku kwietnia pod koniec lutego, ale nie ujawniono dat ani miast. „Prezydenci Francji i Chin przeprowadzą pogłębione rozmowy na temat wojny na Ukrainie, aby działać na rzecz przywrócenia pokoju w odniesieniu do prawa międzynarodowego, w szczególności suwerenności i integralności terytorialnej Ukrainy.Elizeusz wyjaśnił.

Wizyta Xi w Rosji

Xi Jinping udał się w tym tygodniu do Rosji, aby pokazać swoje zdjęcie Silne poparcie dla prezydenta Rosji Władimira Putina przeciwko ludziom Zachodu. Nieco wcześniej Pekin próbował mediować w konflikcie ukraińskim, wysuwając własne propozycje pokojowe.

Z kolei Francja zamierzała skłonić Chiny, które nigdy nie potępiły rosyjskiej inwazji na Ukrainę, by wykorzystały swoje wpływy na Moskwę i przekonały Władimira Putina, by usiadł przy stole negocjacyjnym z Kijowem. Według francuskiej prezydencji rozmowy mają się odbyć na początku kwietnia.Skoncentruje się również na kryzysach międzynarodowych na Bliskim Wschodzie iw Afryce oraz napięciach w regionie Indo-Pacyfiku„.

Przeczytaj także – Xi Jinping nie szczędzi poparcia dla Putina

Ponowne otwarcie Chin po epidemii jest okazją do ponownego ożywienia dynamiki stosunków francusko-chińskich we wszystkich aspektach w czasie, gdy międzynarodowe napięcia i kryzysy bardziej niż kiedykolwiek wymagają nadania horyzontów temu strategicznemu partnerstwu.argumentuje.Wizyta będzie obejmowała trzy główne osie: kwestie strategiczne i kryzysy międzynarodowe, współpracę w obliczu największych globalnych wyzwań oraz stosunki gospodarcze.„, ona dodaje.

Jak zapowiedział Emmanuel Macron na piątkowej konferencji prasowej w Brukseli, w spotkaniu weźmie udział przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.część programu„Basim”europejska jedność„,”Warunek budowania zrównoważonego partnerstwa z Chinami”.Będzie także polegać na nadaniu nowego impetu współpracy francusko-chińskiej w kwestiach globalnych, w przypadku których zdecydowane zaangażowanie Chin jest niezbędne, biorąc pod uwagę wpływ ich rozwoju na resztę planety.Podobnie jak klimat i różnorodność biologiczna, wyjaśnił Elizeusz.

Ta zawartość jest niedostępna.

READ  Kijów wzywa do „znacznego” zwiększenia pomocy wojskowej Zachodu po głosowaniach w sprawie aneksji